ח"כ רגב על אלעד מגורים בפינוי תושבי גבעת עמל: ""אם יהיה פינוי בכוח - תצאו אפס"

בדיון שהתקיים בוועדת הפנים של הכנסת העניקה יו"ר הוועדה מירי רגב ציון אפס לדרך שבה פועלת אלעד מגורים בכל הקשור לפינוי תושבי השכונה ■ "מדברים על 150 משפחות שצריכים להגיע עמן לפתרון - הסכום שאתם מציעים, 250 אלף שקל - אי אפשר לקנות בזה כלום"

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד ביתנו), יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, העניקה ציון אפס להתנהגות ולדרך שבהן פועלת חברת אלעד מגורים כדי לפנות את תושבי גבעת עמל (שכונת דרום בבלי) בתל אביב. רגב הציעה פתרונות שיובילו לפינוי באמצעות הגדלת הפיצוי הכספי לתושבים. לפי רגב, הפתרון צריך להתבסס על "מקל", חוק שיסדיר את המעמד המשפטי של התושבים בקרקע, ו"גזר" - הוספת זכויות בנייה, כדי להגדיל את הכנסות היזמים ואת הסכום שאלעד, שבשליטת יצחק תשובה, תשלם לתושבים תמורת הפינוי.

שכונת גבעת עמל נמצאת בין הרחובות פנקס בדרום, דרך נמיר במערב ושכונת בבלי מצפון. תושבי גבעת עמל הם ילדיהם של תושבים שהובאו לשכונה, בעיקר מדרום תל אביב בעת המהומות שהתחוללו שם בסוף שנות ה–40. מאז הם יושבים בקרקע - אבל בלא זכויות בטאבו. השבוע אלעד מגורים מתחילה לפנות את התושבים בכוח באמצעות צווי בית משפט והוצאה לפועל.

כתבות נוספות באתר TheMarker

ליהנות משני העולמות: גם להוריד את הילד בגן 
וגם לקרוע את הכביש

פרשנות // מקטרים על יוקר המחיה ויוצאים לסופ"ש של קניות בניו יורק

הפגנה של תושבי גבעת עמלצילום: מוטי מילרוד

בדיון שהתקיים בוועדת הפנים של הכנסת לבקשת ח"כ איילת שקד (הבית היהודי), חשפו מנכ"ל אלעד מגורים, רונן יפו, ועורך הדין של החברה, גד חלד, כי בתי המשפט העניקו פיצויים בגובה 135–115 אלף שקל למשפחה שיש לה זכויות בקרקע, וכי החברה מרצונה הטוב, כחלק מההצעות לפינוי בהסכמה, הציעה לכל משפחה 250 אלף שקל - גם למשפחות שאין להן כל זכות בקרקע ואלעד יכולה לפנותן באופן חוקי באמצעות צווים.

רגב התייחסה לסכום הזה: "כולם רוצים להרוויח ואין לי בעיה עם זה. עם כל הכבוד ל–250 אלף שקל שאתם נותנים - אי אפשר לקנות בזה דבר. העירייה צריכה לתת עוד זכויות בנייה, ואז תהיה תמורה של דירה תמורת דירה. "האופציה השנייה היא להביא שמאי שמוסכם על ועדת הפנים, והוא יגיד מה שווי הדירה ואתם תיתנו לתושבים את הערך שהשמאי יחליט". רגב איימה כי תקדם הצעת חוק שתסדיר את מעמד התושבים בקרקע.

ח"כ מירי רגב

"מבחינה אנושית וההתנהגות שלכם בקהילה, אתם יוצאים אפס", הדגישה רגב. "מדברים על 150 משפחות בלבד שצריכים להגיע עמן לפתרון מוסכם. הפתרון שאתה מביא, 250 אלף שקל - אני אומרת שאי אפשר לקנות בזה כלום. צריך לדבר ברמות שמקדמות את הדיון".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"