מצפון ת"א לדרום: אפקה המכללה האקדמית להנדסה עוברת ליד אליהו - פרויקט מעונות ייבנה בסמוך

מדובר בחטיבת קרקע ששטחה הכולל עומד על 27 דונם, התחומים בין הרחובות לה גווארדיה, משה דיין וההגנה בתל אביב

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

רשות מקרקעי ישראל (המינהל) ועיריית תל אביב-יפו הגיעו להסכמות לפיהן תוקצה לעירייה קרקע למטרת הקמת מכללה וקמפוס אקדמי חדש בשכונת יד אליהו בדרום מזרח העיר. על פי ההסכמות, צפויה אפקה המכללה האקדמית להנדסה, לעבור אל השכונה, לקרקע שבבעלות הרשות.

מדובר בחטיבת קרקע ששטחה הכולל עומד על 27 דונם, התחומים בין הרחובות לה גווארדיה, משה דיין וההגנה. התכנית החלה במקום מייעדת את עיקר השטח לשימוש מוסדות להשכלה גבוהה, ומאפשרת בניית שני מבני קמפוס בשטח בנוי של עד 58 אלף מ"ר ברוטו, במבנים בני עד חמש קומות וכן שטח ציבורי פתוח.

עוד נקבע כי אחד המגרשים בשטח האמור יוקצה למעונות סטודנטים. מגרש זה צפוי לצאת לשווק על ידי הרשות, במכרז פומבי אשר יגדיר 60% מהשטח בייעוד מעונות סטודנטים, והיתר למטרת מגורים.

כבר היום כולל האזור שבו תוקם המכללה את ביה"ס אורט סינגאלובסקי, ביה"ס להנדסאים, תיכון עירוני ט', מרכז קהילתי נווה בארבור ועוד. מעיריית תל אביב נמסר כי הקמת הקמפוס והעברת המכללה לדרום מזרח העיר הינם חלק מהחזון העירוני וההשקעה העצומה בהתחדשות האזור כולו בשנים האחרונות.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי ברך על ההסכמות ואמר כי "העברת אפקה המכללה האקדמית להנדסה, המכשירה מהנדסים מצוינים, מצפון העיר ליד אליהו –כפר שלם, תבסס במקום עוגן אקדמי טכנולוגי שישפיע על האזור". שכבר כיום הפך לאזור מועדף ואבן שואבת למשפחות צעירות".

מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן אמר כי "מיזם זה מצטרף לשורה של מוסדות להשכלה גבוהה שרשות מקרקעי ישראל הקצתה להם קרקעות עבור מעונות לסטודנטים".

הדמיית מכללת אפקהצילום: אדריכל יוסי באשי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"