אושרה תוכנית לבניית 300 דירות במתחם הגדנ"ע בתל אביב

על פי ההסכם בין עיריית תל אביב, הממשלה וחברת חלמיש בעלת הקרקע - הרווחים יופנו לרכישת עשרות דירות חדשות לדיור הציבורי בתל אביב. יו"ר חלמיש: "זמן ההמתנה לדירה יתקצר בחצי

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הוועדה המקומית תל אביב-יפו אישרה הבוקר (ד') להפקדה את תוכנית "מתחם הגדנ"ע", הכוללת את בנייתן של כ-300 יחידות דיור, על קרקע בת כ-17.5 דונם בשכונת נווה עופר בעיר. 15 דירות מתוך ה-300 ישמשו לדיור ציבורי ושאר הדירות לזוגות צעירים חסרי דירה, זכאי משרד הבינוי והשיכון.

בחודש מארס השנה נחתם הסכם בין בעלת הקרקע - חברת "חלמיש" המנהלת את נכסי הדיור הציבורי בתל אביב, עיריית תל אביב, משרד השיכון ומשרד האוצר, לפיו תשתמש החברה, במכירת הדירות לשם החזר חובותיה למדינה, וכי המדינה תשקיע את הכסף שתקבל - כ-65 מיליון שקל, ברכישת דירות חדשות עבור הדיור הציבורי בתל אביב, ומקצת הכסף ישמש גם לשיפוץ נכסים קיימים.

תכנית דרום הגדנ"ע, שתוכננה ע"י משרד האדריכלים יובל קדמון, קובעת כי הדירות שייבנו יהיו בגדלים מגוונים שבין 5-3 חדרים, בשטח עיקרי ממוצע של 85 מ"ר ליחידת דיור. בסך הכל יכלול המתחם 18 בנייני מגורים בני 5 עד 6 קומות.

מעיריית תל אביב, המחזיקה ב-50% מ"חלמיש", נמסר כי באמצעות התמורות מפרויקט זה תרכוש חלמיש כ-100 דירות לטובת הדיור הציבורי בתל אביב-יפו. "כיום ממתינים בתל אביב כ-250-300 זכאי דיור ציבורי לפתרון דיור. ההמתנה רבת השנים נובעת ממחסור בדיור ציבורי ובאמצעות הסכם זה תוכל חלמיש לספק פתרונות דיור לזכאים", נמסר.

פרויקט מתחם הגדנ"ע. הדמיה: יובל קדמון אדריכלים

ראש העירייה רון חולדאי אמר בעקבות אישור בתוכנית כי "בתקופה שבה מלאי הדיור הציבורי מצטמצם ביותר מחצי והזכות לדיור נשחקת, יש חשיבות גדולה לצעדים מעין אלו, המגדילים את היצע הדירות. ההסכמה של עיריית תל אביב-יפו והמדינה לייחד את התקבולים ממתחם הגדנ"ע לרכישת דיור ציבורי, תאפשר את הכפלת מלאי הדיור הציבורי בתל אביב-יפו ותקצר באופן משמעותי את תור המשפחות הממתינות לדירה".

יו"ר דירקטוריון חברת חלמיש, עו"ד רחל תורג'מן, אמרה כי "פרויקט הגדנ"ע ימשוך אוכלוסייה צעירה ויזרים דם חדש לדרום העיר. אני מאמינה שהפרויקט יביא לתנופת בינוי באזור, יגדיל את היצע הדירות בתל אביב ויקל על מצוקת הדיור. בתמורות שתקבל חלמיש מהפרויקט, החברה תרכוש עשרות דירות למען הדיור הציבורי, דבר שיקצר את זמן ההמתנה של מחוסרי הדיור בחצי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר