נחתם הסכם לבניית 7,600 יחידות דיור בקרית גת בלוח זמנים מקוצר

מנכ"ל משרד רה"מ, הראל לוקר, יקיים מחר דיון מנכ"לים בנושא הסרת חסמי בנייה ■ הדירות ותשתיות התחבורה הצפויות, לטענת שר השיכון והבינוי אריאלי, "יהפכו את קרית גת לעיר לוויין נוספת של גוש דן"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל; מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר; מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, וראש עירית קרית גת, אבירם דהרי, חתמו היום (ג') בקרית גת על לוח זמנים מפורט ומזורז לשיווק 7598 יחידות דיור בצפון העיר.

השיווק יתבצע במסגרת הסכם גג מיוחד שקובע לוחות זמנים מקוצרים וקדם מימון לביצוע התשתיות להקמת השכונה על יד משרדי הממשלה הרלוונטיים. הרעיון העומד מאחורי 'הסכם הגג' הוא ההבנה כי דירת מגורים היא מוצר מורכב הבנוי ממספר חוליות הקשורות אחת בשנייה ונמצאות בתחומי טיפול של משרדי ממשלה שונים וגורמים נוספים. מספיק שחוליה אחת לא תתבצע, כדי לעכב את בניית הדירה וכפועל יוצא גם את הסיכוי להפחתת מחירה. הסכם הגג רותם את כלל משרדי הממשלה הרלוונטיים, בשיתוף רשות מקרקעי ישראל והרשות העירונית, על מנת לקדם את הפרויקט.

מחר יקיים מנכ"ל משרד ראש הממשלה מרתון ישיבות בנושא "הסכמי הגג", הסרת חסמים, כולל חסמי תחבורה, והקמת מוסדות חינוך בשכונות חדשות בהשתתפות מנכ"לי משרדי השיכון, התחבורה, הכלכלה, החינוך, הפנים ונציגי אגף תקציבים.

חתימה על הקמת שכונה חדשה בקריית גת צילום: ששון תירם

שר הבינוי והשיכון טען לאחר חתימת ההסכם כי "יש חובה להגיע למציאות בה יהיה ניתן לתכלל לעבודה משותפת את כלל משרדי הממשלה הנוגעים לתחום הדיור. לצד השיווקים המוגברים, אנו חייבים לפעול להסרת חסמים בירוקרטים שיקצרו משמעותית הליכי בנייה. זה יתאפשר רק אם נדע לשלב ידיים ולעבוד יחדיו. הסכם הגג היום הוא צעד חשוב לקראת מציאות כזאת. צריך לומר בצורה הכי ברורה, קרית גת היא גם חלק מארץ ישראל וצריך לדאוג לה - לא פחות מת"א.

"אנו מתחייבים היום לפעול לבניית 7,598 יחידות דיור בקרית גת במהירות האפשרית, כדי שיהוו חיזוק משמעותי לשוק הדיור בכלל ולפריפריה בפרט. יחד עם תשתיות התחבורה הצפויות, הן יהפכו את קרית גת לעיר לוויין נוספת של גוש דן".

מנכ,ל משרד ראש הממשלה ציין כי "הסכמי הגג הם 'עסקת חבילה' שאותה מקבלת הרשות מממשלת ישראל על מנת לאפשר הקמת בתי ספר, מעונות יום, מוסדות ציבור ותשתיות. הפתרון המרכזי לבעיית הדיור טמון בהסרת חסמים שישחררו אלפי יחידות דיור לשיווק. הסרת החסמים כרוכה בעבודה סיזיפית של תכלול, ירידה לפרטים וריכוז עבודה בינמשרדית. זה כלי שעבד בשנות התשעים וזה כלי שנושא בשורה גם היום. אנחנו מחויבים ללוחות הזמנים לביצוע המהלך 'קרית גת תחילה'. קרית גת כבר לא פריפריה, אלא נמצאת במרכז הארץ כשנסיעה לתל אביב אורכת 35 דקות בלבד".

קרית גת

מנהל רשות מקרקעי ישראל ציין כי "שיווק אפקטיבי וממוקד בהיקפים גדולים ישפיע על מחירי הדיור. על פי התכנון של הרשות, הסכמי הגג ייצאו לפועל בראש העין, בה ישווקו 10 אלף יחידות דיור, ובמודיעין, בה ישווקו 11 אלף יחידות דיור. הסכם הגג יאפשר ייזום מהיר של 8,500 יחידות דיור בבית שמש ו-7,400 יחידות דיור בקריות. בסך הכול מעל 44 אלף יחידות דיור".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"