למרות ההבטחה של נתניהו: כחלון לא ימונה ליו"ר רשות מקרקעי ישראל

נתניהו לאחר פגישה עם כחלון: "תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

משה כחלון לא ימונה ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בצהריים עם השר לשעבר ובפגישה סוכם כי לאור העובדה שההסכם הקואליציוני מונע את העברת רשות מקרקעי ישראל לאחריותו של ראש הממשלה, לא ניתן להוציא לפועל את המינוי.

לדברי נתניהו, "תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו. גם היום אני מאמין שרק הכפפה של רשות מקרקעי ישראל למשרד ראש הממשלה, יחד עם מינויו של משה כחלון לתפקיד, היה יכול להפחית משמעותית את מחירי הדירות לטובת כלל אזרחי ישראל".

מקורבי כחלון: "הבטחות מקיימים בשלמותן"

לאחר פגישה בת שעתיים בין נתניהו לבין משה כחלון, שבה הודיע רה"מ לכחלון כי לא יוכל למנותו כיו"ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל, אמרו מקורבי כחלון כי "הבטחות מקיימים בשלמותן. הנסיבות הביאו לכך שמינהל מקרקעי ישראל לא הועבר למשרד רה"מ ועל כן, אין זה נכון שכחלון יכהן כיו"ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל, הכפוף למשרד השיכון", אמרו המקורבים.

יומיים לפני הבחירות כינס רה"מ מסיבת עיתונאים מיוחדת עם כחלון ובה הודיע על מינויו של האחרון כיו"ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל שתועבר למשרד רה"מ. בכך קיווה נתניהו לזכות באהדה ציבורית, לנוכח הפופולאריות שצבר כחלון בקדנציה הקודמת כשר התקשורת.

מאחר ויו"ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל הוא שר השיכון, היה צורך לשנות את החוק. עם זאת, עד כה, אף שחלפו חודשיים וחצי ממועד הקמת הממשלה, החוק לא שונה.

בהודעת הליכוד נמסר כי נתניהו נועד בצהריים עם השר לשעבר ובפגישה סוכם כי לאור העובדה שההסכם הקואליציוני מונע את העברת רשות מקרקעי ישראל לאחריותו של ראש הממשלה, לא ניתן להוציא לפועל את המינוי.

גורמים בכנסת אמרו כי לפי ההודעה, נתניהו מודע לכך שאי הכפפת מינהל מקרקעי ישראל מונעת בעצם הפחתה משמעותית של מחירי הדירות לטובת כלל האזרחים.

בעקבות הודעתו של ראש הממשלה כי השר לשעבר כחלון לא ימונה לראש מועצת מקרקעי ישראל, פנתה היום התנועה לאיכות השלטון לראש הממשלה והדגישה כי בהודעתו זו הפר את הבטחתו לבוחריו וכי בכך יצר תרבות קלוקלת הפוגעת בציבור הרחב.

"הבטחות צריך לקיים' שגור במקומותינו, לצערנו לא מתוך אמונה ותקווה, אלא כביטוי של ציניות ואכזבה. אין ספק כי פרשה זו תרמה את תרומתה לאי האמון העם בנבחריו ובמוצא פיהם ועל כך יש להצר", קבעה.

לטענת התנועה, "מכיוון שמדובר בהבטחה משמעותית שהוצגה ערב הבחירות כלב לבה של התחיבות מפלגת "הליכוד" לבוחריה, לא ברור מדוע לא עמד ראש הממשלה על מילוי ההבטחה, כקו אדום. ככל שמפלגת הליכוד הייתה רואה עצמה מחויבת להבטחתה ערב הבחירות, ודאי ניתן היה להעניק ל"בית היהודי", שלא חרת על דגלו בעת הבחירות את סוגיית השיכון, משרד בכיר אחר ולשמור עבור כחלון את משרד השיכון".

התנועה מדגישה, כי נראה שסוגיה זו לא הייתה בראש סדר העדיפויות של הליכוד ונדחקה מפני אינטרסים ושיקולים פוליטיים-פנימיים וקואליציוניים אחרים.

לטענת התנועה, "הסכם קואליציוני משקף תוצאות משא ומתן שמשמעותן היא שכל צד עומד על העניינים החשובים לו ביותר ומוותר תמורתן על עניינים חשובים פחות. במבחן התוצאה, לא עמד הליכוד על קבלת תיק השיכון והפר את הבטחתו לבוחריו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כחלון ונתניהו במסיבת העיתונאים בה הוכרז מינוי כחלון ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?