1,500 דירות חדשות במרכז ת"א: הופקדה תוכנית פינוי-בינוי במתחם דפנה

בשטח שבין דרך נמיר לרחוב דפנה, המאופיין כיום בבנייני רכבת משנות ה-50, מתוכננים לקום שישה מגדלים בני 30-25 קומות ושישה מבנים בני 8-6 קומות ■ 200 דירות מיועדות להשכרה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה של מחוז תל אביב החליטה הבוקר (ב') על הפקדתה בתנאים של תוכנית הפינוי-בינוי במתחם בתל אביב. התוכנית מתייחסת למתחם שבין הרחובות ארלוזורוב, דרך נמיר, דפנה והנרייטה סולד, שבו קיימות כיום 470 דירות ב-21 שיכוני "רכבת" שנבנו בשנות ה-50. במקומם ייבנו על פי התוכנית עד 1,434 יחידות דיור חדשות, מתוכן כ-200 ייועדו להשכרה ארוכת טווח.

על פי התוכנית, יחולק השטח לשישה מתחמי מגורים, ובכל מתחם מגדל בן 25 קומות, הפונה אל ציר נמיר הראשי, ומבנה מרקמי בן שש קומות הפונה אל פנים השכונה, זאת למעט המגרש הפונה לרחוב ארלוזורוב שבו ייבנו מבנים בני 30 קומות ושמונה קומות בהתאמה.

המתחם הוכרז על ידי הוועדה הממשלתית להתחדשות עירונית כמתחם לפינוי בינוי בדצמבר 2008 ומאז קודם על ידי תושבי השכונה יחד עם ועדת התכנון המקומית, תוך שהוא מלווה בכל שלביו בהליך שיתוף הציבור המורכב מתושבים ובעלי הנכסים במתחם ובסביבתו. להתנגדות חריפה זכתה התוכנית מצד תושביו של "שיכון הקצינים", שכונת יוקרה הגובלת בתוכנית ממערב. בראש ועד המאבק בתוכנית, שהקימו תושבי השיכון, עמדו האדריכל טומי לייטרסדורף, חבר הכנסת אבישי ברוורמן ועו"ד דוד גילת המתגוררים בשכונה.

מתחם דפנהצילום: הדמיה: משרד ישר אדריכלים

ממשרד הפנים נמסר כי על פי התוכנית תהיה קומת הקרקע בעלת חזית מסחרית עם קולונדה הפונה לרחוב. בנוסף למגורים יתאפשרו שימושים לתעסוקה ולמלונאות בדופן הפונה לדרך נמיר, בתמהיל שייקבע בתוכנית העיצוב האדריכלית. סך כל המסחר והתעסוקה, על פי התוכנית, לא יעלה על 15% מסך שטח התוכנית.

עוד נמסר כי השדרה הירוקה המלווה את רחוב דפנה כיום תישמר על כל עציה, ואף תורחב מזרחה, וכן מתוכננות רצועות מעבר הלהולכי רגל, שיקשרו בין דרך נמיר ורחוב דפנה. בסך הכל כוללת התוכנית 2,100 מ"ר בנוי לשימושים ציבוריים, וכן מגרש בן 8 דונם בדרום מערב המתחם המיועד לשימוש ציבורי, עליו זכויות בנייה של כ-13 אלף מ"ר

עורך התכנית הוא האדריכל אבנר ישר ממשרד ישר אדריכלים. לדברי האדריכלית גלי דולב, שותפה מנהלת בחברת ניהול הפרויקטים וקסמן גוברין גבע, המנהלת את הפרויקט מטעם עירית תל אביב, "מדובר בהחלטה דרמטית. לאחר שבע שנים שדיירי המתחם מנסים לקדם את הפרויקט, סוף סוף תוכנית בסדר גודל כזה מאושרת, בעיקר על רקע מחסור בהיצע של דירות מגורים לרכישה ולהשכרה".

אבישי ברוורמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו