עיריית רמת השרון שינתה את עמדתה: תתמוך בתוכנית תעש

במכתב ששלח ראש העיר לחוקר ממשרד הפנים, הוא הבהיר כי העירייה תומכת בתוכנית הבינוי על קרקע מפעלי תעש, שאותה ביקר בעבר בחריפות ■ במסגרת התוכנית ייבנו 23 אלף דירות, 10,000 מהן ברמה"ש

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

אחר שנים שבהן התנגדו עיריית רמת השרון וראש העיר, יצחק רוכברגר, לתוכנית של רשות מקרקעי ישראל (המינהל) לקרקעות מפעל תעש, החליטה העירייה לתמוך בה.
במסגרת התוכנית יפונו מפעלי תעש בשרון לאזור הדרום ועל הקרקע שתפונה - 4,900 דונם השייכים להרצליה, הוד השרון ורמת השרון - צפויות להיבנות 23 אלף יחידות דיור, 10,000 מהן בשיוך מוניציפלי לרמת השרון. בנוסף, יוקמו מאות אלפי מ"ר של תעסוקה ומסחר, מרכז תחבורתי ויוקצו שטחים ירוקים.

זה כמה שנים נמצאת התוכנית בלבו של ויכוח ציבורי חריף, והליכים משפטיים אף עיכבו את ביצועה במשך קרוב לעשור. ארגונים ירוקים ותנועות מקומיות של תושבים טענו כי משום שהקרקע במקום מזוהמת אין להתחיל בהליכי תכנון למתחם לפני שייערך סקר זיהום קרקע מקיף לכל השטח במימון המדינה. המינהל ומשרד האוצר, מנגד, מתווים מנגנון מימון לטיהור הקרקע - המוערך בעלות של 2.3 מיליארד שקל, מהכנסות המדינה משיווק הקרקע.

אחד המתנגדים הבולטים לתוכנית היה ראש עיריית רמת השרון רוכברגר, שאף נהג לשאת דברים בהפגנות תושבים נגד התוכנית. במארס השנה נפגשה משלחת של אנשי מקצוע מטעם העירייה, מלווה בחבר מועצת העיר גיא קלנר, עם זאב עמית, חוקר שמינה משרד הפנים לשם שמיעת ההתנגדויות לתוכנית, כדי לדון לעומק בהתנגדות העירייה. כמה ימים לאחר מכן שלח רוכברגר מכתב אישי לעמית, שכותרתו "הבהרה לגבי עמדת עיריית רמת השרון", ובו כתב כי העמדה שהציג קלנר נגד התוכנית היא עמדת חלק מתושבי העיר - אבל לא עמדת העירייה, שדווקא תומכת בקידום הבנייה, בעיקר בשל הצורך במימון טיהור השטחים, וביצירת פתרונות דיור לצעירים.

תוכנית תעש. שינוי עמדת העירייה מגדיל משמעותית את סיכויי יישומהצילום: מנהל מקרקעי ישראל

שינוי עמדתה של עיריית רמת השרון בעניין מגדיל משמעותית את סיכויי יישומה של תוכנית המדינה. עם זאת, רוכברגר הציב סייגים לתמיכה, בהם יצירת חיץ בין שטח המפעלים לאזור הבנייה, שינויים במערך התחבורה המתוכנן והרחבת שטחי המסחר של העיר לשם יצירת מקורות מימון לשירותים המוניציפליים הנוספים.

בעיריית רמת השרון אמרו בתגובה: "עיריית רמת השרון לא שללה מעולם את הבנייה בשטח תעש. ראש העירייה, הרואה בתוכנית הבנייה 'קדמת השרון' חזון רחוק, חזר במכתבו אל החוקר המיוחד על עמדה זו של העירייה. באשר לעמדתו הפרטית, בשונה מעמדת העירייה כאמור, רוכברגר היה שמח מאוד אם תוכנית הבנייה במתווה הקיים היתה יורדת מן הפרק והשטח כולו היה הופך לפארק מטרופוליני אחד גדול - אלא שלמרבה הצער, תוכניות אלה קודמו שנים רבות קודם כניסתו לתפקיד ראש העיר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר