אושרה להפקדה תוכנית ל-2,800 דירות במזרח מחנה תל השומר

560 יחידות דיור יוקצו להשכרה ■ עוד נקבע, כי לאורך הרחובות יהיו שימושי מסחר של 8,000 מ"ר, כ- 100,000 מ"ר יוקצו למבני ציבור ובכ-200 דונם יוקם פארק רחב ידיים

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב במשרד הפנים הפקידה תוכנית לשטח המזרחי של מחנה תל השומר שמשתרע על 740 דונם, וכיום ייעודו חקלאי. על פי התכנית החדשה, הייעוד ישונה לייעודי מגורים, במסגרתם יוקמו 2,800 דירות, וכמו כן לייעודים משולבים במסחר ומשרדים, שטחי ציבור ודרכים. כמו כן כוללת התכנית שטח נוסף שיוקצה למטרות מגורים ואחרות, במסגרת תכנון מתארי.

התוכנית, המכונה "שמורת האיקליפטוסים" ממוקמת במזרח מחנה תל השומר, בצמידות להמשך דרך לוי אשכול בקרית אונו לכוון צומת סביון. תכנון השכונה הינו שלב ראשון בתפיסה כוללת של רובע מגורים עתידי תל השומר, אשר מ.מ.י ומשרד הבטחון מקדמים תכנונו על פי החלטת ממשלה. הרובע כולו ישורת על ידי הקו הסגול של הרכבת הקלה, וייהנה מהייחוד המקומי של חורשות האקליפטוסים המקומיות, תוך יצירת רשת רחובות ברצף לאור יהודה, גני יהודה, קרית אונו, ורמת גן. התכנית מתווה רחובות עירוניים, עם מסחר לאורך רחוב, ותוך יצירת הבינוי בהיקף החורשות, המחוברות ביניהן בצירים ירוקים.

בעיקרון התכנית מחלקת את המתחם לשני חלקים: מתחם א' יכלול את 2,800 יחידות הדיור המוצעות בתכנית, שמתוכן 120 יוקצו לדיור מיוחד ו-560 יחידות דיור (חמישית מכלל הדירות המתוכננות) יוקצו להשכרה. עוד נקבע, כי לאורך הרחובות יהיו שימושי מסחר של 8,000 מ"ר, כ- 100,000 מ"ר למבני ציבור, כ- 200 דונם שטחים ציבוריים פתוחים הכוללים שטחי פארק רחב ידיים ופארקים משניים בהם משולבים חורשות אקליפטוסים קיימות. מתחם ב' משתרע על כ- 150 דונם בתכנון מתארי, בו מוצעים שטחי קרקע לייעודי מגורים, מבני ציבור ושטחים פתוחים, דרכים ושטח לתכנון בעתיד.

עורך התכנית הוא אדריכל יוסי פרחי, ממשרד פרחי – צפריר אדריכלים בע"מ ויוזם התכנית הוא מינהל מקרקעי ישראל, מחוז תל אביב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר