מחליף כתובת |

משרד הביטחון עובר למגדל של פישמן בפ"ת

בשנה הקרובה יעתיק המשרד את יחידותיו שבמרכז תל אביב למגדל סיטי פלאזה של חברת דרבן בקריית אריה ■ דמי השכירות: כ–65 שקל למ"ר

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מנכ"ל משרד הביטחון, אודי שני, חתם לפני כמה ימים על הסכם עם חברת דרבן השקעות, שבשליטת אליעזר פישמן, להשכרת כל שטחי המשרדים במגדל סיטי פלאזה שבקריית אריה בפתח תקוה. במשרד הסבירו כי מדובר במהלך של התייעלות.

כחלק ממהלך זה יפנה המשרד שורה של נכסים שהוא שוכר כיום עבור יחידותיו במרכז תל אביב, ואלה יעתיקו את פעילותן למגדל החדש במהלך 2013. העסקה, שנחתמה בתום משא ומתן ממושך, היא לעשר שנים עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות.

מגדל סיטי פלאזה. 1.4-1.3 מיליון שקל בשנה

שטחו של המגדל, שיושכר בשלמותו, הוא 21 אלף מ"ר. כמו כן יושכרו בו כ–500 מקומות חנייה. הפרויקט ניצב על שטח של כ–15 דונם וכולל שני אגפים נפרדים בני שמונה קומות בשטח 1,250 מ"ר כל אחת, המחוברים על ידי לובי משותף.

בין היחידות של משרד הביטחון שיועתקו בשנה הקרובה מתל אביב: אגף שיקום הנכים, שיפנה את משרדיו מבניין לונדון מיניסטור שבצומת הרחובות אבן גבירול ושאול המלך; אגף ההנדסה והבינוי, שיפנה את בית אגד בדרך מנחם בגין, שאותו הוא שוכר בשלמותו; האגף הביטחוני־חברתי שיפנה את משרדיו ברחוב קפלן; ואגף הפיקוח על היצוא הביטחוני ‏(אפ"י‏) שיועבר ממחנה הקריה.

עלות השכירות הכוללת בבניין החדש צפויה להיות 65 שקל למ"ר, כולל עלות התאמת המבנה לכניסת משרד הביטחון. כלומר דמי השכירות החודשיים צפויים להסתכם ב–1.3–1.4 מיליון שקל.

ההפרש בגובה השכירות לעומת המחירים ששולמו בתל אביב, שהגיעו ל–65–75 שקל למ"ר, אינו גבוה, אולם מכיוון שבמרבית המקרים מדובר היה במבנים ישנים בני עשרות שנים, היו עלויות האחזקה והתחזוקה גבוהות. בנוסף, במרבית המבנים, לדברי גורם במשרד, היתה כוונה להעלות את תעריפי ההשכרה בשנה הקרובה ליותר מ–70 שקל למ"ר. מלבד זאת, המשרד צפוי להשיג חיסכון על ידי צמצום עלויות האבטחה, שנעשתה עד כה בנפרד ותיעשה כעת במשותף לכל היחידות.

בעקבות חתימת העסקה אמר גורם במשרד הביטחון: "זוהי עסקה טובה לשני הצדדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר