רשות השידור לא מתפנה - ופרויקט שרונה בתל אביב מתעכב

לפי הערכות, יעברו עוד כמה שנים עד שהרשות תפנה את משרדיה ותעבור לבניין חלופי

רז סמולסקי
רז סמולסקי
רז סמולסקי
רז סמולסקי

שיווקם של ארבעה מגדלים במתחם שרונה שבדרום הקריה בתל אביב תקוע בגלל העיכוב במעבר של רשות השידור מן המתחם. בשנים האחרונות שווקו במתחם, שנמצא בין דרך מנחם בגין, ברחובות הארבעה, קפלן ולאונרדו דהוינצ'י, שישה מגדלים - ביותר מ– 1.2 מיליארד שקל. למרות זאת, ישנם עוד חמישה מגדלים,שארבעה מתוכם ובהם יותרמ-300 דירות מחכים לפינוי של רשות השידור מתוך המתחם.

ב-2009 שיווק מינהל מקרקעי ישראל שלושה מגדלי מגורים ושני מגדלי משרדים במתחם דרום הקריה, וב-2011 שווק מגדל משרדים נוסף ובית מלון. ואולם מאז מכרזים אלה, שהניבו למינהל הכנסות של יותר מ-1.2 מיליארד שקל, לא שווקו מגדלים נוספים.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

הדמיית שרונה

במתחם שלושה מגדלים נוספים לאורך רחוב ארניה, שהם העתק של שלושת המגדלים שבונה גינדי החזקות על רחוב הארבעה. בכל אחד מהם שטחי מגורים בהיקף של 10.5 אלף מ"ר - ובסך הכל 324 דירות, 2,670 מ"ר למשרדים ו-800 מ"ר למסחר.

בנוסף, ישנו מגדל משרדים בשטח -70 אלף מ"ר עיקרי ו-7,000 מ"ר למסחר בפינת הרחוק בות הארבעה ולאונרדו דה וינצ'י; מגדל משרדים בשטח 40 אלף מ"ר בפינת הרחובות קפלן ודה וינצ'י; ומבנה עירוני בשטח 6,500 מ"ר,שמיועד לצורכי ציבור.
ממקורות בענף נמסר כי מגדל המשרדים שבמתחם 7, שנמצא בפינת הארבעה ודה וינצ'י, צפוי להיות משווק בתחילת 2014. השיווק של שאר המגדלים תלוי בפינוי של רשות השידור מהמתחם. על המגרש שמיועד למגדלי המגורים פועל כיום חניון, ובחלקו המערבי ממוקמים אולפני רשות השידור. כדי לקדם את שיווק המגרש צריכה הרשות להתפנות.

מגדל משרדים נוסף, מספר 4, לא נמצא בתחומי רשות השידור - אך הגישה אליו היא תת קרקעית ועוברת דרך מגדלי המגורים, ולכן הוא חייב להיבנות לאחר מגדלי המגורים. כך, גם בנייתו מתעכבת בגלל העיכוב בפינוי רשות השידור. בסוף 2009, לאחר ששיווק המינהל את שלושת מגדלי המגורים הראשונים במתחם, נמסר כי בתוך שנתיים ישווקו שלושת המגדלים הנוספים. ואולם, כיום נראה כי יעברו עוד כמה שנים עד שרשות השידור תבנה בניין חלופי, ותתפנה ממשכנה הנוכחי. בינתיים, שוק המגורים מתקרר.

במסגרת הרפורמה ברשות השידור אמורה הרשות לפנות את מתחם דרום הקריה, ששוויו מוערך בכ-150 מיליון שקל, ולעבור למבנה חדש בגוש דן. הרשות סיכמה עם יריית לוד על העברת מבנה הרשות לעיר. ואולם העובדים עתרו לבית הדין לעבודה נגד המהלך, בטענה שהחלטה זו התקבלה בניגוד להסכמים הקיבוציים. בית הדין קבע לפני שבועיים כי הרשות צריכה לערוך בדיקה מקיפה לחלופות קרובות יותר לתל אביב עד מארס 2013. אם עד אז לא יימצא פתרון אחר - היא תעבור ללוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"