"הירוקים" לנתניהו: לא לבנות על חשבון ריאה ירוקה בפתח תקוה

ראש רשימת "הירוקים" לכנסת שיגר מכתב לראש הממשלה, בבקשה למנוע בניית אלפי יחידות דיור במקום בסיס סירקין לכשיפונה, ולשמור על ייעודם של השטחים כשטחים חקלאיים או נוף כפרי פתוח ואזור נחל וסביבותיו

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

ראש רשימת "הירוקים" לכנסת, עו"ד עמיר מלצר, שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה למנוע בניית אלפי יחידות דיור במקום בסיס סירקין לכשיפונה. מלצר מבקש מראש הממשלה לשמור על ייעודם של השטחים כשטחים חקלאיים או נוף כפרי פתוח ואזור נחל וסביבותיו ,כמפורט בין היתר בתוכנית מתאר מחוזית מחוז מרכז תמ"מ/3.

מחנה סירקין, המשתרע על שטח של כ-600 דונם ממוקם בפאתיה המזרחיים של פתח תקוה, גובל בשכונות קריית אלון (פג'ה), כפר סירקין, הדר גנים ועמישב וקרוב לציר 40 המהווה כביש גישה המזרחי לעיר. על פינוי הבסיס והעברתו לדרום הארץ הוחלט ב-2003, במסגרת רשימת הבסיסים שאותם צה"ל הסכים להעתיק ממקומם, בהם מחנה תל השומר, מחנה צריפין, בסיס השלישות ברמת גן ומחנה הרודצקי בגבעתיים.

בימים אלה מתנהלים דיונים על עתידו של המחנה, תוך שהמדינה באמצעות מנהל מקרקעי ישראל, משרד הבטחון והאוצר מבקשים למקסם רווחים ולבנות כ-12 אלף יחידות ומתחם תעסוקה בהיקף של כ-200 אלף מ"ר. כפי שפורסם ב-TheMarker, ממסמך כלכלי שניסחה עיריית פתח תקוה בשיתוף של אנשי מקצוע עולה כי העירייה לא תוכל לעמוד במעמסה נוספת של הקמת מוסדות ציבור נוספים בעיר וכל תוספת של יחידות דיור עשויה להכניס את העירייה לגירעון. בתוך כך המליצה העירייה כי יבנו בשטח המחנה כ-6,000 דירות בלבד ושטח תעסוקה בהיקף של כ-400 אלף מ"ר, שיגדיל את הכנסותיה מארנונה.

אימון במחנה סירקין

"התוכנית של המדינה מוסיפה קרוב ל-50 אלף תושבים בעיר, מה שרק יוסיף לעומס הקיים על תשתיות התחבורה ותשתיות נוספות באזור", מסביר מלצר, "על ממשלת ישראל לפעול לתכנון חכם ולעיבוי ערים, כלומר לא להתרחב על חשבון שטחים פתוחים וריאות ירוקות, אלא לבנות לגובה. בתוכנית הדיור של 'הירוקים' ניתן מענה לנושא זה, באמצעותה ניתן להכפיל את מספר הקומות בכל בניין, ולתת מענה דומה, שלא יבוא על חשבון שטחים פתוחים".
בכך מביעים "הירוקים" תמיכה במאבקם של "ועד הפעולה סירקין", שמטרתו שמירה על השטח לרווחת תושבי האזור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר