חוף התכלת בהרצליה: העירייה מעכבת בניית למעלה מ-10,000 דירות

בעלי חטיבת הקרקע בחוף התכלת, טוענים כי במשך כמה עשורים לא עשתה הוועדה המקומית דבר כדי לתכנן את הקרקע בבעלותם, וכאשר קידמו את התוכנית בעצמם נתקלו בהתנגדות מצד העירייה

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

150 בעלי קרקעות שנמצאות מדרום למלון אכדיה בהרצליה, הגישו השבוע עתירה מנהלית כדי לקדם תוכנית בנייה של למעלה מ-10,000 דירות על הקרקע שבבעלותם בדרום הרצליה. העתירה הוגשה בטענה שהוועדה המקומית בהרצליה לא פועלת לקידום התוכנית.

בעלי חטיבת הקרקע, שמכונה חוף התכלת, טוענים כי במשך כמה עשורים לא עשתה הוועדה המקומית דבר כדי לתכנן את הקרקע בבעלותם, וכאשר קידמו את התוכנית בעצמם נתקלו בהתנגדות מצד העירייה שטענה כי מן הראוי שתוכנית בסדר גודל כזה תתוכנן על ידי הוועדה המקומית ולא על ידי בעלי הקרקע. משראו שהתכנון תקוע, הגישו את העתירה המנהלית בדרישה שהוועדה המחוזית תיקח לידיה את סמכויות הוועדה המקומית ותפעל להפקדת התוכנית.

חוף התכלת. נמצא על הכוונת של כרישי נדל"ן רביםצילום: רונן אנגל

עמותת קידום תכנון ופיתוח חוף התכלת בהרצליה, שמאגדת כ-150 בעלי קרקע, הגישה עתירה מנהלית לבית המשפט לעניינים מנהליים נגד הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז ת"א, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה, יעל גרמן - ראש העיר והדס נוחם - אדריכלית העיר, באמצעות עו"ד יובל גלאון ממשרד שביט בר-און גלאון ציר יגור ושות'.

בעתירה מגוללים בעלי הקרקע סיפור ארוך שמתמשך מזה כמה עשורים שבהן הם מנסים לקדם תוכנית בנייה על חטיבת קרקע שבבעלותם. מדובר בחטיבה ששטחה כ-2,200 דונם שנמצאת בשטח המוניציפאלי של הרצליה במערב העיר מדרום למלון אכדיה ועד הגבול הדרומי של העיר עם תל אביב בצומת הקאנטרי. כ-500 דונם מתוך שטח התוכנית נמצא בבעלות מינהל מקרקעי ישראל.

ב-96' החליטו בעלי הקרקע להקים עמותה שמטרה ליזום לקדם ולטפל בתוכנית לבניין ערים של הקרקעות. בשנת 2003 השלימה העמותה את התכנון אך ב-2004 הוועדה המקומית החליטה של להפקיד את התוכנית שמספרה הר/2200 בטענה שלמרות שהחוק מתיר ליזמים פרטיים לערוך את התוכנית, אין זה ראוי ורק היא, הוועדה המקומית יכולה לאזן בין האינטרסים הציבוריים והפרטיים בשטח.

הוועדה קידמה תוכנית לבנייה של למעלה מעשרת אלפי דירות שטחי מסחר ותעסוקה אך לא הביאה אותה לדיון בוועדה המקומית שבו היא אמורה להמליץ לוועדה המחוזית להפקיד אותה. מהעתירה עולה כי הוועדה השיבה לבעלי הקרקע כי ההפקדה מתעכבת בגלל שלא נמצא פתרון לחיבור מערב העיר ומתחם התוכנית החדשה למרכז ומזרח העיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו