עיריית ת"א יוזמת: דירות ב-30% הנחה

העירייה מגבילה מחירים למכירת דירות למגזר הערבי במכרז על קרקע ביפו וקובעת רף נמוך למחירי שכירות במכרז במתחם שוק העלייה

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

במכרזים שפירסמה לאחרונה עיריית תל אביב למכירת קרקעות שבבעלותה, היא מציעה דיור לרכישה ולשכירות במחיר הנמוך ב-30% ממחיר השוק. במכרז להשכרה במתחם שוק העלייה הוגבל שכר הדירה שהיזם יכול לגבות, ובמכרז למכירת דירות ביפו, הוגבלו מחירי הדירות. המכרזים ייסגרו בינואר 2013.

במתחם שוק העלייה, המשתרע על כ-12 דונם ותחום ברחובות העלייה, צ'לנוב, וולפסון ומטלון, יוקמו שלושה בניינים בני שבע עד תשע קומות וייבנו בהם 147 דירות, מהן 70 דירות מיועדות להשכרה לתקופה של 10 שנים. העירייה קבעה שמחיר השכירות יהיה 3,600 שקל בחודש לדירת שלושה חדרים בשטח של כ-80 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר. מחיר השוק שלהן הוא 4,800 שקל.

תל אביבצילום: קרן רובין

המתחם האחר הוא מגרש בשטח של 1.6 דונמים ברחוב מיכאל אנג'לו 51-17 ביפו. שם מוצעות 24 דירות למכירה למגזר הערבי במחיר מוזל בשיעור דומה, כך שדירת שלושה חדרים בשטח 66 מ"ר עם מרפסת בגודל של כ-7 מ"ר, תימכר ב-870-930 אלף שקל, לפי כ-13.5 אלף שקל למ"ר. שמאי המקרקעין אורי גלבוע, לשעבר שמאי באגף הנכסים בעירייה, מעריך כי כיום משווקות בסמוך דירות חדשות בשטח של 57 מ"ר בכמיליון שקל, לפי כ-18 אלף שקל למ"ר.

הדירות להשכרה יוצעו לתושבי תל אביב בהגרלה שתקיים העירייה לפי קריטריונים שקבעה המתייחסים לגובה ההכנסה, גיל, הצהרה על נכסים, הון ועבודה. לפי הערכות, שווי הקרקע במתחם העלייה הוא 55-70 מיליון שקל, והעירייה משתתפת בהוצאות הקמת חניון תת קרקעי במקום בעלות של כ-20 מיליון שקל. שווי הקרקע במיכאל אנג'לו מוערך ב-48 מיליון שקל.

שמאי המקרקעין אריה קמיל, לשעבר השמאי מטעם הוועדה המקומית תל אביב, מעריך כי מדובר במכרז כדאי: "העירייה מעניקה הטבה בגובה של 20%-30% לתושבי העיר. הפרויקט במתחם העלייה מורכב, אבל העירייה שותפה לו ומשתתפת בהקמת החניון. עיריית תל אביב היא שותף אמין, בין עשרת הגופים הבכירים במשק, ומגלגלת הכנסות בהיקף של כ-10 מיליארד שקל בשנה, לכן כדאי להיכנס איתה בשותפות. בזמן שהממשלה מדברת על דיור בר השגה, עיריית תל אביב באה ועושה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"