רחוב אבן גבירול בת"א יחודש ויותאם לאוכלוסיה צעירה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מקדמת תוכנית שלפיה בניינים יעברו הליכי פינוי-בינוי, יוגבהו ויכללו דירות של 2-1 חדרים ■ סגן ראש העיריה פאר ויסנר: "זהו תכנון שיש בו צדק סביבתי וחברתי כאחד"

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

רחוב אבן גבירול בתל אביב ייהפך למרכז של אוכלוסיה צעירה, רווקה ותוססת - כך לפי התוכנית שמקדמת עיריית תל אביב. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה באחרונה את תוכנית אבן גבירול, הכוללת קידום פרויקטים לפינוי-בינוי והגבהת הבניינים עד תשע קומות - שיוסיפו לרחוב 2,850 דירות, רובן בנות 1 ו-2 חדרים באבן גבירול משתרע על 350 דונם ומהווה עורק תנועה מרכזי במרכז תל אביב.

אבן גבירול משתרע על 350 דונם ומהווה עורק תנועה מרכזי במרכז תל אביב, שממנו נמתחים רחובות ראשיים ומוקדים עירוניים אחרים. הוא מחבר את מרכז העיר ודרומה וסביבו מוסדות תרבות מרכזיים. כיום יש ברחוב 3,270 דירות במבנים של 3 ו-5 קומות ומרביתם סובלים מתחזוקה ומאיכות ירודות.

אבן גבירולצילום: דניאל בר און

בתוכנית לחידוש הרחוב הוחלט כי בחלקו הצפוני (מכיכר רבין וצפונה) יגבהו הבניינים ל-9 קומות ובחלקים הדרומי והמרכזי, גבול העיר ההיסטורית והעיר הלבנה, ל-7 קומות, באישור ארגון אונסקו, המחייב שימור המרקם הקיים.

במטרה להצעיר את הרחוב הוחלט כי יוקמו דירות קטנות של 35 מ"ר. שטחי יתר הדירות ינועו בין 70 ל-85 מ"ר. עוד הוחלט כי תוגבל הקמת החניונים התת קרקעיים וכניסה של כלי רכב לחנייה מאבן גבירול. הגבלות אלה הן גורם נוסף שמוזיל את הדירות ברחוב ונועדו להקל על אוכלוסיה צעירה המשתמשת בעיקר בתחבורה הציבורית.

התוכנית מציעה שברחוב יותרו כל השימושים האפשריים: מסחר ותעסוקה בקומות הקרקע, ושאר השימושים ביתר הקומות - תעסוקה, מלונאות ומגורים. כמו כן הוחלט כי יוספו שטחי מסחר סביב הכיכרות לאורך הרחוב ובתוכן.

בעיריית תל אביב מסבירים כי אין סתירה בין תוכנית זו לתוכנית שאושרה באחרונה להתחדשות עירונית בתמ"א 38-3 לחיזוק מבנים, שהציעה כי אבן גבירול, ממתחם גני התערוכה מצפון ועד רחוב שאול המלך מדרום, יזכה לתוספת בנייה של עד 7.5 קומות.

"מבחינת תכנונית אנו מעדיפים להרוס ולבנות מחדש במתחם זה", אמר סגן ראש העיריה, פאר ויסנר, יו"ר סיעת הירוקים. "זהו תכנון שיש בו צדק סביבתי וחברתי כאחד. הרחוב יכלול שימושים מעורבים וייעוד המתחם המרכזי ביותר בעיר לאוכלוסיה צעירה, שתגור בדירות קטנות, תיפרד מכלי הרכב ותנויד בתחבורה ציבורית או באופניים. זו הבשורה הגדולה".

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן, בעל השליטה בחברת האשראי החוץ־בנקאי גיבוי אחזקות

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש