אחרי 12 שנה: פרויקט פינוי-בינוי של אשדר בצפון ת"א יוצא לדרך

בכך נסללה הדרך לפרויקט, שבמסגרתו ייבנו 198 יחידות דיור בשלושה מגדלים בני 17 קומות כל אחד

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את העתירה המינהלית שהגישו השכנים בבניינים סמוכים נגד פרויקט פינוי בינוי שקידמה חברת אשדר ברחוב רקנאטי שבצפון תל אביב. בכך נסללה הדרך לפרויקט, שבמסגרתו ייבנו 198 יחידות דיור בשלושה מגדלים בני 17 קומות כל אחד.

פרויקט פינוי בינוי ברחוב רקנאטי 15-5, שהובל על ידי הדיירים וחברת אשדר עוד משנת 2004 וזכה לברכת הועדה המקומית בתחילת הדרך, ידע מאז עיכובים שונים. במקור, תוכננה הריסתם ש שישה מבני שיכונים שנבנו בשנות השבעים בני ארבע קומות, ללא מעלית, ללא מרפסות, ללא מקלטים וגם ללא חניה. התוכנית שקודמה הציעה בנייה של 300 דירות, אלא שאז, בעקבות לחצים מצד השכנים, נסוגה הועדה המקומית ודחתה את התכנית לחלוטין, למרות שאנשי התכנון בעירייה תמכו בפרויקט.

רחוב רקנאטי, תל אביב

בעלי הדירות פנו לוועדה המחוזית, שאישרה את הפרויקט תוך שהיא מורידה את מספר יחידות הדיור ל- 180 ומחייבת כי 40 מהדירות יהיו בנות השגה. בעקבות התנגדויות שהוגשו על ידי הדיירים והיזם, חברת אשדר, פירסמה הוועדה המחוזית את החלטתה ביוני, לפיה הפרויקט יכלול 198 דירות מתוכן 27 יהיו דירות קטנות.

בעקבות החלטת הועדה המחוזית באוגוסט השנה לאשר את התוכנית, הגישו השכנים בבניינים סמוכים עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים וזה דחה באחרונה את העתירה והטיל עליהם הוצאות בסך 50 אלף שקל. עו"ד מירה בורנשטיין, ממשרד עו"ד הרטבי, בורנשטיין, בסון, המתמחה בנדל"ן ומלווה את הדיירים מאז 2002 , בירכה על פסק הדין. עם זאת, לדבריה, החלטת הועדה המחוזית להקטין את הפרויקט אינה נכונה מבחינה אורבנית, בשעה שמוסדות התכנון דוגלים בהגדלת הצפיפות לדונם.

לדברי עו"ד בורנשטיין, מאז הוחל בתכנון הפרויקט, התחלפו ארבעה מהנדסי ערים ולמרות שכל הגורמים המקצועיים בעירייה אישרו אותו, היה צורך בעקיפת הוועדה המקומית ולהמתין 12 שנים לאישורו הסופי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?