הממשלה אישרה את פינוי שדה דב לטובת אלפי יחידות דיור

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס: "בכוונת מינהל מקרקעי ישראל להאיץ את התכנון ולכלול בפרויקט דירות קטנות ודיור בר השגה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הממשלה אישרה היום (א') את פינויו של שדה התעופה דב בצפון תל אביב עד 2018. בהחלטה אושרו שלושה סעיפים מרכזיים: תכנון, תקצוב, בנייה והתאמת תשתיות לקליטת פעילות התעופה האזרחית משדה דב באתרים חלופיים לא יאוחר מ-2018; תכנון מקרקעין במתחם שדה דב; ועריכת הסכמי פינוי עם בעלי הזכויות במתחם שדה דב ויישומם.

במקום שדה דב יוקם שדה תעופה אזרחי, עין שמר, לקליטת פעילות התעופה הפנים ארצית. המנחת בעין שמר, שבשרון, ישמש לפעילת האווירית של המטוסים הקלים בישראל. המנחת שימש בעבר כשדה תעופה בריטי ועד שנות ה-90 שימש לפעילות ספורטיבית וחקלאית.

שדה דב

מתחם שדה דב משתרע על שטח של כ-1,300 דונם, כאשר כ-800 דונם מתוכם הם שטח צבאי. הפעילות הצבאית של שדה דב תועבר לבסיס חיל האוויר בדרום הארץ. פעילותם של המטוסים הגדולים וחברות התעופה של ארקיע וישראייר, המפעילות טיסות פנים ארציות, תועתק משדה דב לנתב"ג, לאזור המשמש כיום את בסיס חיל האוויר. לפי התוכנית, בסיס חיל האוויר יועבר לנגב.

על השטח המפונה של שדה דב יוקמו אלפי יחידות דיור חדשות ובאזור הים מלונות, שטחי מסחר, ופארק חופי רחב ידיים. זו משבצת הקרקע האחרונה באזור צפון תל אביב, שיכולה לשמש לבניית אלפי דירות.

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס בירך על החלטת הממשלה שאישרה את המלצות צוות ההיגוי הבין משרדי, שיזמו אטיאס ושר התחבורה ישראל כץ, לפינוי שדה התעופה. לדבריו, "זו עתודות הקרקע הגדולה ביותר באזור גוש דן שתשמש לבניית אלפי יחידות דיור לטובת הזוגות הצעירים. בכוונת מינהל מקרקעי ישראל להאיץ את התכנון ולכלול בפרויקט דירות קטנות ודיור בר השגה.

"בכוונתי לאשר בפרויקט אחוזים גבוהים לטובת יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך והשכרה מפוקחת בהתאם להחלטות האחרונות של מועצת רשות מקרקעי ישראל. לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים במשך עשרות שנים, הפעם הכוונות יתממשו ולשם כך הקמנו את צוות ההיגוי הבין משרדי שפעל במהירות וביעילות. כל הפעולות לפינוי שדה התעופה יסתיימו לא יאוחר מסוף 2018, ובכוונתנו להקדים את המועד".

לצד היתרונות הרבים הקיימים בהפסקת הפעילות התעופתית בשדה, פינוי שדה דב ישחרר קרקע יקרה לבניית אלפי יחידות דיור באחד מאזורי הביקוש הגבוהים ביותר בתל אביב. אטיאס הנחה את מינהל מקרקעי ישראל להיערך באופן מיטבי לתכנון המקרקעין במתחם לטובת מגורים ביעילות, בכדי לאפשר להקים במקום כ-12 אלף יחידות דיור ולהקל בכך על מצוקת הדיור הקיימת כיום בתל אביב, בעיקר בקרב הצעירים.

על פי החלטת הממשלה, שר התחבורה יודיע על אי הארכת תוקף צו רשות שדות התעופה (רש"ת) בשדה התעופה דב הוז בת"א, שמסתיים ב-30 ביוני 2016. במקביל לכך, יצטרף שדה התעופה החדש שיקום בעין שמר, לחוק רש"צ.

שר התחבורה ינחה את רש"ת לקדם את התכנון המפורט של שדה התעופה עין שמר כשדה תעופה פנים ארצי לתעופה קלה, ולהקצות לכך את כל המשאבים הנדרשים במסגרת תקציב הפיתוח של רש"ת המוגש לאישור הממשלה. כמו כן, יקום צוות היגוי בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה ובהשתתפות כל נציגי המשרדים השונים, לביצוע מעקב ובקרה אחר ההחלטה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"