בהוראת נתניהו: כונסה ועדה להסרת חסמים במיזמי פינוי-בינוי

הוועדה הוקמה כבר לפני עשרה חודשים - אך עד כה פעלה לאט - ונראה שהבחירות המתקרבות הביאו לזירוז בלוחות הזמנים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, יוג'ין קנדל, פנה באחרונה למנכ"ל פורום ה-15 (הערים הגדולות בישראל), איתן עטיה, בבקשה לקבל בדחיפות את המלצות הפורום בנושא קידום פרויקטים של פינוי-בינוי. ביום חמישי כינס הפורום ישיבה בנושא, שבה נכחו כמה מהנדסי עיר, וכן מומחים מהמגזר הפרטי. לדברי אנשי מקצוע שנכחו בישיבה, שארכה חמש שעות, ומחר יידרש הפורום להעביר את המלצותיו להוועדה להתחדשות עירונית הפועלת במועצה הלאומית לכלכלה, שגם בראשה עומד קנדל.

"ממש קבעו את הישיבה מהרגע להרגע", מספרת עו"ד מירה בורנשטיין, המתמחה בייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים של פינוי-בינוי, ושהוזמנה להשתתף בישיבה כיועצת חיצונית לפורום. "קבעו מועד אחד, ולאחר מכן אף הקדימו אותו, כנראה בשל לחץ מלמעלה".

עטיה אישר כי הישיבה הוקדמה, אך טען שהפנייה המקורית של הוועדה בראשות קנדל נעשתה עוד לפני הקדמת הבחירות. "קיבלנו פנייה בנושא לפני כחודש והתחלנו בעבודה מול אנשי המקצוע ברשויות החברות בפורום, כדי להעביר את ההמלצות", הוא סיפר. "קבענו את הישיבה לנובמבר, אך אז קיבלנו פנייה מאנשי המועצה להעביר את המלצותינו מוקדם יותר, שכן כבר ב-30 אוקטובר מתקיימת ישיבה בנושא הפינוי-בינוי אצלם. לכן הקדמנו את הישיבה. לצערי הם נפלו עלינו בטווח קצר, אך התמודדנו עם זה".

להערכת מקורבים לנושא, אין מקריות בלוח הזמנים הצפוף. אמנם הוועדה הוקמה כבר לפני עשרה חודשים, אך עד כה פעלה לאט, ונראה שהבחירות המתקרבות הביאו לזירוז בלוחות הזמנים. "עוד לפני הבחירות, נתניהו רוצה לצאת עם מעין דו"ח ממשלתי, עם כל היוזמות שבכוונתו לקדם בתחום הדיור", העריך מקור שביקש להישאר בעילום שם. "זה מזכיר את הלחץ שמופעל על ועדת קדמי לבחינת מחירי המזון, לפרסם את המלצותיה. נתניהו רוצה להגיע לבחירות עם המלצות שיוצגו כ'צעדים לביצוע' בכהונה הבאה".

בין הנוכחים בישיבה ביום חמישי היו מהנדס העיר רמת גן, חיים כהן; מהנדס העיר חדרה, אבישי קימלדורף; וכן מהנדסי הערים באר שבע גבעתיים ואשקלון. על אף הדדליין שנקבע להיום להגשת ההמלצות, מעריכים גורמים בפורום כי יידרשו לפחות עוד 24 שעות להגשתן, וכי אלה יוגשו מחר לכל המוקדם. עם זאת, כבר כעת נודע שאחת מהן צפויה להיות הקמת ועדת תכנון ייעודית, במנותק מהוועדות המחוזיות והמקומיות, שתעסוק בפרויקטים של פינוי-בינוי בלבד.

יוג'ין קנדלצילום: ניר קידר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"

צילומי רחפן מפרץ חיפה

הם חיים על "חבית חומר נפץ", המשקיעים רואים שם פוטנציאל