יחידות הנופש |

"אני מחזיר להם בחינם רכוש שקניתי - והם עוד רוצים על זה מס"

אם תאושר הצעת חוק חדשה, לראשונה יוכלו לקוחות להשתחרר מחוזים ארוכי טווח שחתמו בעבור יחידות נופש של קלאב הוטל - אך בתמורה לתשלום. בעלי היחידות זועמים: "אנחנו לא מקבלים תמורה לכסף. זה שקנינו מהם יחידת דיור לא אומר שהם קנו אותנו"

ענת ג'ורג'י
ענת ג'ורג'י
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת ג'ורג'י
ענת ג'ורג'י

הצעת חוק המכונה "חוק קלאב הוטל", שאושרה בתחילת השבוע בוועדת הכלכלה, נועדה לשחרר בעלי יחידות נופש מעסקות כובלות ומהתקשרויות ארוכות טווח עם החברות המפעילות את אותן יחידות. ואולם הנוסח שאושר להצעת החוק גורם לכך שמי שירצה להשתחרר יצטרך לשלם דמי ביטול של עד 5,000 שקל. כך, בסופו של דבר ההצעה שאושרה בוועדה הולכת לקראת בעלי קלאב הוטל, משה בובליל, שנפגש לצורך העניין עם ח"כים ואף שכר את משרד הלובינג פוליסי.

ד"ר דן גרוס, בן 75 מתל מונד, שמחזיק ביחידת נופש בקלאב הוטל טבריה, מה דעתך על ההצעה החדשה?

"מדובר בהצעה רעה מאוד. אני מחזיר להם בחינם רכוש שקניתי והם עוד רוצים על זה מס. בסך הכל קניתי מהם יחידת דיור, זה לא אומר שהם קנו אותי".

אתה משתמש כיום ביחידת הדיור שברשותך?

"לא. אני ואשתי בני 75, מצבנו הכלכלי לא מאפשר לנו לצאת לחופשות ובמצבנו הבריאותי אנחנו מעדיפים להישאר בבית. בנוסף, מצבו של בית המלון הידרדר משמעותית בשנים האחרונות, ולמעשה רחוק ממה שהבטיחו לנו".

ואתה ממשיך לשלם?

"לא. זה ארבע שנים אני לא משלם את דמי האחזקה השנתיים. בעלי המלון מאיימים לתבוע אותי ואני שוקל לתבוע חזרה. פניתי אליהם פעמיים בשנים האחרונות בבקשה להחזיר את היחידה הזאת. פעם אחת הם בכלל לא ענו לי, ובפעם השנייה אמרו שידברו אתי רק אחרי שאשלם".

למה אתה לא משלם?

"כי אני לא מקבל תמורה לכסף. בחוזה שנחתם מחדש אחרי פשיטת הרגל של קלרין, היזמית הראשונה, הבטיחו מלון ברמה של ארבעה כוכבים. אבל זה לגמרי לא כך. המלון ברמה נמוכה והרהיטים ישנים. הכל שם רחוק מאוד ממה שהבטיחו לנו".

היתה תקופה שבה נהנית מיחידת הנופש?

"בהתחלה כן. קניתי את היחידה ב-1981. הבטיחו לי ולאשתי מלון ברמה של ארבעה כוכבים בשאיפה לחמישה כוכבים עם כל מיני תוספות כמו ירידה לכנרת, שבסוף לא קיבלנו. בשנים הראשונות, במסגרת קלרין, זה היה מצוין. הילדות שלנו היו קטנות ובילינו שם כמה שנים ונהנינו. אחרי שקלרין פשטו את הרגל המלון הידרדר לרמה שבה הוא נמצא כיום, ונהפך למעשה לאכסנייה מיושנת.

כיום יש חבילות נופש לאתרים כמו טורקיה או איטליה במחירים נמוכים יותר ממה שאנחנו משלמים. יחידת הנופש היא מעמסה שאני לא מצליח להשתחרר ממנה".

מלון קלאב הוטל בטבריה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?