ההסכם נחתם |

הקרן הסודית של צה"ל תצא מת"א; בכיכר המדינה יבנו לגובה

נחתם הסכם להעתקת קרני התקשורת אשר הגבילו את הבנייה לגובה במרכזי הערים ■ עלות הפרויקט 60 מיליון שקל ■ בעקבות החתימה צפויות לצאת לדרך תוכניות בנייה בהיקף של אלפי יחידות דיור

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

נציגי משרד הביטחון, עיריית תל אביב ועיריית נתניה חתמו לפני שעה קלה במשרדי עיריית תל אביב על הסכם להסטת קרני התקשורת הסודיות של משרד הביטחון ממרכזי הערים, שדבר קיומן נחשף ב-TheMarker בתחילת השבוע.

כפי שפורסם, יאפשר ההסכם לרשויות לקדם פרויקטים של בנייה לגובה לאזורים בהם נמנע מהם לעשות כן עד כה. עלות הסטת הקרניים צפויה לעמוד על 60 מיליון שקל, סכום בו יישאו הרשויות במשותף, כשחלקה של עיריית תל אביב בעלות צפוי להיות גדול יותר משמעותית.

ככל הנראה לפחות חלק מהעלות תגולגל גם על היזמים אשר יבנו את הפרויקטים החדשים. עוד על פי ההסכם מחוייב משרד הביטחון בהשלמת עבודות העתקת הקרניים בתוך 4 שנים, על אף שלהערכת המשרד, יוכל לבצע את התהליך גם בתוך 3 שנים.

לדברי סמנכ"ל משרד הביטחון, בצלאל טרייבר, אשר הוביל את התהליך מצד משרד הביטחון וייצג את המשרד במהלך החתימה, ההסכם שנחתם היום הוא תולדה של משא ומתן ממושך.

"מדובר בהליך בעל מורכבויות רבות, ולקח לנו תקופה ארוכה לגבש את הוצאתו לפועל. בחינת הישימות של הצעד הצריכה סיוע ושיתוף פעולה של גורמים נוספים, כגון בזק וחברת החשמל".

עוד לדברי טרייבר, בוחנת מערכת הביטחון את הסטת הקרניים בערים נוספות המוגבלות כיום בבנייה לגובה בגללן, "באזור שמתל אביב ודרומה", כדבריו. "ההסטה של הקרניים משתלבת במדיניות משרד הביטחון לצאת ממרכזי הערים ולהקטין את השפעת מערכת הביטחון בתחום הנדל"ן", הוסיף.

בתל אביב, אותה ייצג במעמד החתימה מנכ"ל העירייה מנחם לייבה, צפוי ההסכם לאפשר את הפקדתן של שתי תוכניות בניין עיר (תב"ע) שעוכבו עד כה בשל מגבלת קרני התקשורת.

האחת היא תוכנית כיכר המדינה, לפיה ייבנו בכיכר ארבעה מגדלי מגורים בני 43 קומות כל אחד, ובהם 453 דירות. תוכנית שנייה אותה תבקש עיריית תל אביב להפקיד היא "תוכנית בית לסין", במסגרתה בסמוך לבניין בית לסין המיועד לשימור ושיפוץ, ייבנה מגדל מגורים בן 27 קומות, עם 86 דירות. שטח המתחם - כ-3.5 דונם.

גם בעיריית נתניה ברכו על ההסכם החדש, וציינו כי "הסטת הקרן תביא 'לשחרורם' של מתחמים חשובים להתפתחות העיר נתניה, שלצערנו עד כה, בשל קיומה של הקרן, נמנעה התפתחותם".

המתחם העיקרי אותו ציינו בעירייה הוא "מתחם המזבלה" במסגרתו מתכוונת עיריית נתניה להפוך אתר פסולת עירוני לאיזור בנייה יוקרתי לאורך חופי דרום העיר. עוד תאפשר העתקת הקרן את ביצועו של פרויקט פינוי-בינוי במרכז העיר, באזור רחוב הרב קוק, ברמת הרצל בצפון העיר ועוד. "מדובר בפרויקטים בהיקף אלפי יחידות דיור", סיכמו בעירייה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"