תושבי הרצליה ורמת השרון הגישו התנגדות לתוכנית הענק במתחם תע"ש

לטענת התושבים, יפגעו נכסיהם מגידול משמעותי של נפח התחבורה בסמוך לבתיהם, וכן מהיעדר שטחים ירוקים ■ מינהל מקרקעי ישראל: כל עיכוב בקידום התוכנית פוגע באינטרס הציבורי של תושבי האיזור"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

כ-200 תושבים ובעלי נכסים בהרצליה הצעירה וברמת השרון הגישו במשותף התנגדות לתוכנית "קדמת השרון" שמקדמת המדינה שהופקדה לאחרונה להתנגדויות. המתנגדים, מוחים על כך שבתיהם ונכסיהם סמוכים לדרך ירושלים ולרחוב הנצח (מערב התכנית), והם יהיו נפגעים מרכזיים כתוצאה מאישורה.

התוכנית, המתפרשת על 7,600 דונם בשטחי הרשויות הרצליה, רמת השרון, הוד השרון והמועצה האזורית דרום השרון, ואשר בתחומה מתוכננות להיבנות 23 אלף יחידות דיור, ידעה עד כה לא מעט התנגדויות, בעיקר מטעמם של גופים סביבתיים כגון עמותת אדם טבע ודין ו"איכות חיים לתושבי השרון" (אחל"ה), אשר טענו כי אין לקדם את התוכנית בטרם נעשה סקר זיהום מקיף בקרקע.

כעת נובעת התנגדותם של התושבים המיוצגים על ידי עו"ד צבי שוב כי התוכנית תביא לפגיעה בנכסים בהם הם מתגוררים, הסמוכים לשטח התוכנית. "התכנית במתכונתה הקיימת היא פוגענית, ועתידה לגרום נזק רב לתושבים שלא לצורך", טוען עו"ד שוב, "תכנון התחבורה נעשה באופן שאינו מתחשב בתושבי הבתים והרחובות הגובלים בתכנית. מערך הכבישים המוצע בתכנית, יגרום להסטת תנועה מאסיבית של כלי רכב סמוך לבתי התושבים הגרים ברחובות הנצח וירושלים והרחובות הסמוכים להם, תוך הרחקת השטחים הירוקים מזרחה לתוך תחום התכנית והרחקתם באופן בלתי סביר מנכסי התושבים הקיימים".

עוד הוסיף עו"ד שוב ש"בין היתר, קיימת בעיית זיהום קשה של הקרקע, שאינה מטופלת כנדרש בתכנית ושללא ספק חיוני לטפל בה מבעוד מועד ולפני תחילת כל בניה במקום, שאם לא כן קיימת סכנה קשה לבריאות הציבור".

התנגדות התושבים, כמו ההתנגדויות נוספות שיוגשו, יידונו על ידי חוקר שמונה על ידי הוועדה המחוזית המשותפת למחוזות תל אביב והמרכז לנושא, אשר יגיש את המלצותיו לוועדה. בעוד מספר שבועות יסתיים המועד להגשת התנגדויות, לאחר שהוועדה כבר האריכה את המועד להגשתן לבקשת התושבים, ועד אז צפויה הגשת התנגדויות נוספות על ידי גופים נוספים.

לדברי שוב. "אנו מאמינים כי קיימות לנו טענות טובות וחזקות כנגד התכנית ומקווים כי טענותינו יישמעו בנפש חפצה ונוכל לעצור את התכנית בנוסחה הנוכחית".

ממינהל מקרקעי ישראל נמסר בתגובה כי "נדמה שההתנגדויות הן תוצאה של אי היכרות עם תוכנית 'קדמת השרון' שמטרתה לתת פתרונות ולסלק את הרעלים מהקרקעות המזוהמות ביותר במדינה, זיהום שפוגע באיכות החיים והסביבה של התושבים. זאת התוכנית היחידה שתאפשר מימון לטיהור הקרקע, תהליך שעלותו נאמדת במיליארדי שקלים. כל עיכוב בקידום התוכנית פוגע באינטרס הציבורי של תושבי האיזור".

במינהל הוסיפו כי "נושא התחבורה נלקח ברצינות. התוכנית כוללת פתרונות תחבורה מודרניים משולבים, ביניהם: הנחת מסילת ברזל ובניית תחנות של רכבת ישראל לטובת הנוסעים לכל הארץ, הקמת רכבת קלה שתשרת את הנוסעים לאזור גוש דן ובחזרה, תוספת מחלפים בכביש 4 ופתרונות נוספים. לאור אלו, מצב התחבורה בעתיד יהיה טוב יותר מהמצב כיום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"