שאול אלוביץ' מוכר את חלקו במתחם סומייל בתל אביב

ורדינון נדל"ן וקבוצת משקיעים חתמו על אופציה לרכישת השטח, שבו מחזיקים בנוסף לאלוביץ' גם אנשי העסקים אפרים שורקה ויאיר רבינוביץ' ■ לפי הערכות, שווי הקרקע 250 מיליון שקל

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן שבע

>> שאול אלוביץ', בעל השליטה ביורוקום נדל"ן, בדרך למימוש נוסף.

בשבוע שעבר העבירה ורדינון נדל"ן לבורסה הודעה שלפיה "החברה התקשרה עם שותפים נוספים, בהסכמים עם בעלי קרקע בתל אביב, במסגרתם הוענקו לה ולשותפים אופציה לרכישת זכויות במקרקעין המיועדים לבניית כ-200 יחידות דיור בבנייה רוויה בתוספת שטחי מסחר". ל-TheMarker נודע כי מדובר בשטח במתחם סומייל, הממוקם מזרחית לשדרות אבן גבירול בתל אביב, בין הרחובות ארלוזורוב, אבן גבירול ובן-סרוק.

מתחם סומייל הוא אחת מעתודות הקרקע האחרונות שנותרו בצפון הישן של תל אביב. המתחם הוקם על חורבותיו של כפר ערבי מהמאה ה-19, וקרוי על שמו. כיום יש במקום שכונת מגורים קטנה, עם בתים חד קומתיים צפופים. ב-1948 השתלטה ישראל על השטח, אך בשל רישום לא מסודר עברו הקרקעות והבתים במקום מיד ליד. כיום מוחזקות חלק מהקרקעות בידיים פרטיות, וחלק בידי חברות נדל"ן כמו אפריקה ישראל ודלק נדל"ן.

ב-2004 אושרה תב"ע (תוכנית בניין העיר) לבנייה במתחם - של ארבעה מגדלים בני 45 קומות ובנייה נמוכה. בחלקו הצפוני של המתחם אושרו זכויות לבניית 436 דירות, ובחלק הדרומי אושרו 514 דירות. בסך הכל יוקמו במקום 950 דירות, לצד תוכניות לבנייה של שטחי מסחר בהיקף של 10,000 מ"ר. המכשול בדרך לבנייה במקום הוא פינוי התושבים המתגוררים במתחם, במסגרת הסדר.

מתחם סומייל בתל אביבצילום: דודו בכר

בשטח הנמכר מחזיקה יורוקום, יחד עם אנשי העסקים אפרים שורקה ויאיר רבינוביץ', שכיהן בעבר כנציב מס הכנסה. ההערכה היא כי העלות ליחידת קרקע זמינה במקום מגיעה ל-1.5 מיליון שקל. עם זאת, סביב מימוש הקרקע יש לא מעט בעיות, בעיקר סביב פינוי התושבים וחוקיות אחיזתם בקרקע, לכן מדובר בעסקה שאם תמומש תגיע לכ-200-250 מיליון שקל, לא כולל תשלום על זכויות לשטחי המסחר.

לפי הדיווח לבורסה, האופציה ניתנה לקבוצה לתקופה של שנה, ללא תמורה. אם היא לא תמומש, תשלם ורדינון נדל"ן כחצי מיליון שקל. בקופת החברה מצויים רק 2.5 מיליון שקל נכון לרבעון הראשון, כך שלא ברור מתווה העסקה.

אין זה מימוש הנדל"ן הראשון של אלוביץ' באחרונה. לפני כחודשיים דווח כי האחים עמיר ורוני בירם ביחד עם גיל דויטש רכשו מיורוקום מרכז מסחרי בגבעתיים תמורת 40 מיליון שקל. בתחילת השנה מכרה יורוקום חלקים מהשטח שעליו היה ממוקם מגרש הכדורגל המכתש בגבעתיים לב.ס.ר שבשליטת נחשון קויתי. החודש פורסם גם כי יורוקום מנהלת מגעים למכירת קרקע במתחם הסיטי בגבעתיים, תמורת 200 מיליון שקל.

ביורוקום נדל"ן סירבו להגיב לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"