אושרה התוכנית לבניית 12 אלף יחידות דיור בצפון-מערב ת"א

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב אישרה הבוקר למתן תוקף את תוכנית תא/3700 לרצועת החוף שבין שדה דב להרצליה ■ על פי התוכנית ייבנו במקום 12 אלף יחידות דיור ו-140 אלף מ"ר לתעסוקה ואצטדיון

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה הבוקר למתן תוקף - אישור סופי שלאחר שמיעת התנגדויות - את תוכנית המתאר תא/3700 המתייחסת ל-1,900 דונם בצפון-מערב תל אביב. במינהל ההנדסה של עיריית תל אביב אימתו את דבר אישור התוכנית על ידי הוועדה המחוזית, אך ציינו כי הוועדה עדיין לא הוציאה את החלטתה באופן מסודר.

על פי התוכנית שהומלצה לוועדה המחוזית על ידי עיריית תל אביב, ניתנו בשטח זכויות בנייה למגורים בהיקף של כ-12 אלף יחידות דיור, כאשר את חלק מהזכויות, על פי התוכניות, יוכלו בעלי הקרקע להמיר לשימושי מלונאות, מסחר ותעסוקה. השטח המדובר משתרע בין שדה דב מדרום, הרצליה מצפון, רמת אביב ממזרח והים ממערב.

הדמיה של פרויקט הבנייה בצפון מערב ת"א

בנוסף לזכויות הבנייה למגורים, קובעת התוכנית אשר הוגשה לאישור הוועדה המחוזית גם זכויות בנייה למלונאות בהיקף של 50 אלף מ"ר שטח עיקרי, להקמת 1,250 חדרי מלון לפחות. עוד קובעות התוכנית הוראות ברמה של תוכנית מפורטת לתוספת של חדרי מלון בתחום מלון קולוני (מנדרין) בהיקף של 250 חדרים בשטח עיקרי 10,000 מ"ר, יחד עם שטחי מסחר נוספים.

התוכנית כוללת גם זכויות בנייה לתעסוקה בהיקף של כ-140 אלף מ"ר, וזכויות בנייה למסחר בהיקף של כ-64 אלף מ"ר. לבסוף, מקצה התוכנית כ-200 דונם להקמת מבני ציבור, וקובעת הוראות ברמה מפורטת ל-2 מגרשים אשר ייועדו להקמתה של קרית החינוך.

גורם שישב בדיוני הוועדה הבוקר אמר ל-TheMarker כי במסגרת אישור התוכנית הבוקר נעשו מספר שינויים בתוכנית כפי שהוגשה. האחד מהם הוא סעיף שקבע כי על 2,160 מיחידות הדיור להיות יחידות דיור בהישג יד, בשטח עיקרי ממוצע של 60 מ"ר ליחידה. הגורם סיפר כי הכללתן של היחידות הקטנות יצרה בעיה משפטית. שינוי נוסף נעשה כאשר איצטדיון הנכלל בשטח התוכנית הועבר מצפון המתחם החדש לדרומו, וצפוי להיבנות בסמוך למקום בו נמצא היום שדה דב.

יש לציין כי כיום מוחזק השטח על ידי מאות בעלי קרקע פרטיים, אשר עתידים לחלק ביניהם את הזכויות במתחם. לדברי עו"ד מרים דונין, המייצגת רבים מהם, "כדי שבעלי הקרקעות יוכלו לבנות, לאחר מתן התוקף לתוכנית, צריך לבצע חלוקת זכויות בין הבעלים, ולכן יש חשיבות רבה להתארגנות של הבעלים במתחמים שלמים כדי לאפשר את הבנייה, רק התקבצות של בעלים במגרשים שלמים, עם הסכם שיתוף ביניהם, תאפשר להם מימוש זכויות; את זה הם חייבים לעשות עכשיו, לאחר שהתוכנית קיבלה תוקף".

ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי: "אני שמח על אישור התכנית שעבדנו עליה כה הרבה. ייחודה של התכנית בהרחבת המרכז העירוני התל אביבי על יתרונותיו; לא עוד שכונות סגורות, אלא עירוב שימושי מגורים, מסחר, תעסוקה ובנייני ציבור, שדרות המחברות בין מרכז העיר לים וכן שטחי ציבור וגינות בדומה לתכנית גדס ההיסטורית.
התכנית, כפי שאושרה על ידי העירייה והוצגה בפני הועדה המחוזית, מוסיפה למעלה מ-12,000 יחידות דיור חדשות לעיר. במסגרתה אף תכננה העירייה כ-1,000 יחידות דיור בר השגה על קרקעות הנמצאות בבעלות העירייה ומינהל מקרקעי ישראל וכן תמהיל דירות קטנות המתאימות לזוגות צעירים ולמעמד הביניים. בכך, מספקת התכנית פתרונות דיור לאוכלוסיות שונות ובעיקר לאלו המוגדרים בני מעמד הביניים ותאפשר להם להמשיך ולהתגורר בעיר תל אביב-יפו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית