ממשיכים לפנות |

1,000 דירות יוקמו במקום בסיס חיל הים בחיפה

לפי התוכנית שמקדם המינהל עם העירייה, במקום תיבנה שכונת מגורים עם שטחי מסחר ותיירות. מנהל המינהל, בנצי ליברמן: "מיקום הפרויקט בסמוך לחוף הופך אותו לאטרקטיבי"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

תוכנית חדשה להקמת שכונה חופית תיירותית במקום בסיס חיל הים בת גלים בחיפה, הומלצה לפני כשבועיים להפקדה על ידי מועצת העיר חיפה. את הפרויקט מקדם מחוז חיפה במינהל מקרקעי ישראל, עם מינהל ההנדסה של העירייה. כעת נמצא הפרויקט בדיונים בוועדה המחוזית.

על פי התוכנית, בשטח בסיס ההדרכה של חיל הים צפויה להיבנות שכונה בת כ-1,000 יחידות דיור, 200 חדרי מלון ו-9,000 מ"ר של שטחי מסחר. עוד יכלול האזור מקבץ של מבני ציבור שכונתיים באזור בת גלים. בסך הכל מתפרש שטח התוכנית על פני 184 דונם, הנמצאים בבעלות המדינה ברובם, ומקצתם בבעלות עירונית. מתכנן התוכנית הוא משרד בנימין איזק, אדריכלים ומתכנני ערים.

את התוכנית לשכונה, התקפה לשטח שבו נמצא כיום הבסיס, תוחמת ממערב ומדרום שכונת בת גלים הוותיקה, והמרכז הרפואי רמב"ם והפקולטה לרפואה ממזרח. את המתחם צפויה לחצות שדרה רחבה באורך 380 מטר, שתוביל מכיכר תחנת הרכבת בת גלים בדרום שטח התוכנית, וצפונה עד קו המים.

משני צדי השדרה המרכזית, ולאורך הטיילת שתהיה באורך 550 מטר, צפויה להיבנות חזית מסחרית מקורה (ארקאדה) שתכלול בתי קפה ומסעדות. מעליה, לאורך השדרה, ייבנו בנייני מגורים בני חמש-שש קומות. בצדה המזרחי של השכונה, בסמוך למגדל הפקולטה לרפואה, ייבנו שישה מגדלים בני 18-20 קומות - ארבעה מהם למגורים ושניים למלונאות. בצד המערבי של התוכנית תהיה בנייה נמוכה יותר, בת חמש-שש קומות, למגורים.

לדברי מתכנן התוכנית, בני איזק, התוכנית נמצאת למעשה מזה שנתיים בדיונים בוועדה המחוזית, אלא שרק באחרונה התקבלה ההתייחסות החיובית של עיריית חיפה ומועצת העיר לתוכנית - צעד שמבחינת המינהל היה חשוב ביותר לשם קידום התוכנית. "היו כבר כמה ישיבות ויש מעקב אחר התקדמות התוכנית", אמר איזק. עוד לדבריו, בימים אלה נעשו כמה שינויים בתוכנית לבקשת הוועדה המחוזית והמשרד להגנת הסביבה.

מהמינהל נמסר כי המדובר בפרויקט דגל, שאותו הם מובילים עם עיריית חיפה. "אנו מצפים כי השכונה החדשה תביא לעליית ערך הדירות בשכונות שעל הכרמל", אמר מנהל המינהל, בנצי ליברמן, "מיקום הפרויקט בסמוך לחוף ובקרבה לתחנת הרכבת הופך אותו לאטרקטיבי במיוחד, ומגביר את נגישות השכונה למרכז הארץ".

עוד נמסר מהמינהל כי הפרויקט הוצג לתושבי השכונה ולנציגיה, בהם פורום בת גלים - ועד הפעולה של השכונה. כמו כן, הוצג הפרויקט להנהלת בית חולים רמב"ם ולנציגי הפקולטה לרפואה.

השכונה החדשה מהווה חלק ממהלך רחב היקף לשינוי החזית הימית של עיריית חיפה. ראש העיר, יונה יהב, מסר בתגובה: "התוכנית אמורה לשדרג את שכונת בת גלים הנמצאת במיקום אסטרטגי ומרהיב. כל האזור הזה יתחבר לאזורי הפיתוח המסיביים בחיפה כולל העיר התחתית, קמפוס הנמל, השוק הטורקי ולאורך קו החוף. האזור נמצא בתאוצה כבירה בשנים האחרונות לאחר תרדמת של כמה עשורים, ואנו קוצרים כיום את הפירות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר