שכונה חדשה בצפון יפו: 670 יחידות ייבנו במתחם בזק

התוכנית אושרה לפני מספר ימים על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב; טעונה עדיין את אישור הוועדה המחוזית

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב-יפו אישרה בישיבתה ביום רביעי האחרון את הפקדתה של תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה ב"מתחם בזק" בצפון יפו, בסמוך לגן הבוטני.

שכונת המגורים החדשה צפויה לכלול כ-670 יחידות דיור חדשות, וכן שטחי מסחר ותעסוקה. על פי החלטת העירייה, 20% מהדירות יתפרסו על שטח של עד 75 מ"ר. היזם בפרויקט היא חברת אקרו נדל"ן והתוכנית טעונה את אישורה של הוועדה המחוזית בטרם תאושר.

הדמיית השכונה החדשהצילום: משרד אדריכלים ברעלי לויצקי כסיף

גבולות שטח התוכנית הם רחוב הרצל ממזרח, רחוב התחיה מצפון, רחוב סגל צבי הרמן מדרום ורחוב היתד ממערב. בסך הכל כוללת התוכנית כ-60 אלף מ"ר למגורים, כ-6,000 מ"ר למסחר וכ-4,000 מ"ר לתעסוקה.

על פי ההחלטה, הבינוי המוצע הוא מרקמי כשבמרכז השכונה מוצעת בנייה בגובה של 6 קומות, אשר תיעשה סביב חצרות פנימיות. לאורך רחוב הרצל הוגדר בינוי גבוה יותר הכולל חזית מסחרית ו-12 קומות, ואילו בפינת הרצל וצבי הרמן הוגדר בינוי של 16 קומות.

מעיריית תל אביב נמסר כי "התוכנית היא נדבך נוסף בהשקעה העירונית בקידום ויצירת מנוף לשינוי מבואות יפו". עוד נאמר כי כ-6 דונם משטח התוכנית מיועד למבני ציבור לטובת תושבי השכונה, הכוללים בין היתר בית ספר יסודי.בנוסף, התוכנית כוללת צירים להולכי רגל ואופניים וכן מתייחסת לשימור בית הבאר הנמצא בשטחה וזוהה במהלך התכנון. אדריכל התוכנית הוא אורי ברעלי, ממשרד אדריכלים ברעלי-לויצקי כסיף, בתיאום עם אגף תכנון העיר תל אביב-יפו.

אילן קפון, מבעלי חברת אקרו נדל"ן המחזיקה בשטח בו תתבצע התוכנית, אמר: "מדובר בשכונה שתהווה המשך ישיר לפלורנטין, בצמוד לארק החורשות, פארק בן 200 דונם שחלקו הראשון כבר בביצוע ועתיד להיות הריאה הירוקה המשמעותית של דרום תל אביב".

לדברי קפון, מאפשרים תנאי התוכנית להגדיל את מספר יחידות הדיור אף ל-600 יחידות, על ידי המרתם של שטחי מסחר ותעסוקה בשטחי מגורים. "אנו מאד גאים בשכונה הזו, ומאמינים כי תהווה פתרון למי שיבקש להישאר בתל אביב ברכישת הדירה, ולא לנדוד לפריפריות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008