נמכרו בהגרלה: 255 מגרשים לצמודי קרקע באופקים ב-227 אלף שקל

ההגרלה נערכה בהתאם להחלטה של מועצת מקרקעי ישראל קבעה להקצות באזורי עדיפות לאומית קרקע בדרך של הרשמה והגרלה - ולא רק במכרזים בהם זוכה כל המרבה במחיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

במתנ"ס אופקים, בשכונת בית וגן בעיר, נערכה הגרלה לבחירת 255 מגרשים בשכונת קרית מנחם. זאת, במעמד שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, שאמר כי רוכשי המגרשים זכו בהטבות של כ-200 אלף שקל על הרכישה שביצעו.

ההגרלה נערכה בהתאם להחלטה 1103 של מועצת מקרקעי ישראל, וקבעה להקצות באזורי עדיפות לאומית קרקע בדרך של הרשמה והגרלה - ולא רק במכרזים לפיהם הזוכים הם כל המרבה במחיר. החלטה זו מעניקה העדפה לבני המקום במכרזים באמצעות הקצאת 50% מהמגרשים בפרויקטים צמודי קרקע עבורם. החלטה זו יושמה בין השאר בבית שאן, מיתר ונתיבות. להערכת משרד השיכון, היא הוכיחה עצמה כגורם המסייע בהשארת בני הישוב במקומותיהם.

שדרת הכניסה לעיר אופקיםצילום: אלי הרשקוביץ

יתרונה של השיטה הוא קביעת מחיר מסובסד וקבוע מראש של המגרשים, ולא מכרז בו ניתן המגרש לכל המרבה במחיר, מה שעלול לגרום לתחרות ספקולטיבית ולמחירים הגבוהים משמעותית מהשומה.

ממשרד השיכון נמסר, כי בשיווק הנוכחי הוצעו מגרשים בשטח ממוצע של כ-500 מ"ר. רוכשי המגרשים ייהנו מסבסוד עמוק של עלויות הפיתוח ושל הקרקע עליה ישלמו רק 31% מערך השומה.

כך למשל, מגרש כזה, בו זכויות בנייה של 372 מ"ר - יימכר במחיר כולל של 227 אלף שקל. על עלויות הפיתוח ישלם הרוכש 164 אלף שקל בלבד (לרבות עבודות בתחום הפרטי של המגרש) במקום 228 אלף שקל - סבסוד של 64 אלף שקל. על הקרקע ישלם 63 אלף שקל בלבד במקום 206 אלף שקל – כלומר הנחה של 143 אלף שקל על הקרקע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"