בשל מצוקת חניה: בעלי העסקים בתל אביב דורשים הפחתה בארנונה

במכתב לעיריית תל אביב טוענים בעלי העסקים במתחם גבעון כי סגירתם בו זמנית של 3 חניונים ציבוריים מצדיקה הפחתה בארנונה, ומאיימים בתביעה ■ העירייה: אנו בונים במקום חניון תת קרקעי בן 4.5 קומות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בעלי העסקים במתחם החשמונאים דורשים מעיריית תל אביב להפחית בתשלום הארנונה, לאור סגירת שלושה חניונים במתחם בתקופה האחרונה ומצוקת החניה שנוצרה. עוד הם מאיימים כי אם לא תיענה עיריית תל אביב לדרישתם, הם ינקטו בהליכים על פי חוק. בעיריית ת"א דוחים את הטענות, ואומרים כי בימים אלה נעשות עבודות לבניית חניון תת קרקעי חדש.

מדובר בבעלי עסקים הנמצאים בין מתחם הרחובות החשמונאים, קרליבך, הארבעה וארניה. אלה פנו לאחרונה לראש עיריית תל אביב רון חולדאי בדרישה להפחית משמעותית את גובה הארנונה המוטלת עליהם, זאת בגין עבודות השיפוץ הגדולות שעושה במקום העירייה, שהיו כרוכות בסגירת שלושה חניונים גדולים באזור ומצוקת חניה נוראית.

הסוף לדו"חות באזורי חניה שמסומנים בכחול לבןצילום: ניר כפרי

באמצעות עו"ד עודד הנגבי, ממשרד באום הנגבי המחזיק בעצמו בנכס במתחם, טוענים בעלי הנכסים כל מגרשי החניה שבאזור, המאכלסים מאות רבות של מקומות חניה, נסגרו, ובמקומם מבצעת העירייה עבודות פיתוח ותשתית נרחבות, כשעל שניים מהחניונים מתכוננים לקום רבי קומות.

החניונים שנסגרו הם החניון הגדול בשוק הסיטונאי, חניון הארבעה ומגרש החניה ברחוב ארניה. "דווקא בעת סגירת החניונים בשוק הסיטונאי ורחוב ארניה לבניית רבי קומות, בחרה העירייה לסגור את החניון הציבורי הארבעה, שנוהל על ידי אחוזות החוף, וזאת חרף העובדה כי התב"ע הופקדה שנים רבות קודם, והעירייה הייתה מודעת למצוקת החנייה שתיווצר עם סגירת חניות זה בנוסף לחניונים הנוספים", כתב עו"ד הנגבי לעירייה.

עוד לדברי בעלי הנכסים, הם סובלים מזה חודשים ארוכים מזיהום אוויר הנגרם בשל העבודות, "אשר אינם מאפשרים התנהלות מינימלית בבית העסק ואורח חיים סביר". בנוסף הם טוענים שלקוחות ושוכרים פוטנציאלים כבר לא מגיעים למתחם בשל מצוקת החנייה הקשה.

לאור זאת, מבקשים בעלי הנכסים מעיריית תל אביב להפחית משמעותית בגובה הארנונה המשולמת על ידם. "ההצדקה לתשלום הארנונה היא ההנאה והתועלת שמפיקים הנישומים מהשירותים הניתנים להם על ידי הרשות, כגון: פינוי אשפה, ניקיון, תאורה, חניה וכו'. מניעה של מתן שירותים אלה מאיינת את תכליתו של מס זה ומונעת הצדקתו", נכתב.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "במסגרת המדיניות העירונית לפיתוח ולשיקום התשתיות והמרחב הציבורי, החלה העירייה בעבודות להקמת כיכר גבעון וחניון הארבעה. העבודות יכללו הקמת חניון תת קרקעי בן 4.5 קומות, וכן עבודות לפיתוח הכיכר מעל החניון, אשר כוללות ריצוף, התקנת עמודי תאורה דקורטיביים וריהוט רחוב, הקמת בריכה ביולוגית, שתילת עצים, החלפת תשתיות קיימות ועוד.

"בעלי העסקים והתושבים באזור עודכנו מבעוד מועד בדבר העבודות והסדרי החניה הנלווים והוסבר להם כי העבודות ייעשו תוך שמירה על כ- 70 חניות זמינות בתוך שטח החניון בכל זמן נתון. בנוסף, ניתן יהיה לחנות בחניונים הנמצאים בקרבת מקום כגון חניון התרבות ליד הבימה וכן חניוני אחוזות החוף ברחובות הסמוכים".

"לגבי תעריפי הארנונה, שינוי התעריפים הינו בסמכות משרד הפנים ולא בסמכות העירייה. מעבר לכך, כמו שלא יועלו התעריפים כאשר כיכר גבעון תחדש את פני האזור וערך העסקים יעלה, כך גם לא מורדים התעריפים כיום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן