"הבדואים משתלטים גם על המרכז - המדינה צריכה להתעורר"

(עדכון) פרופ' סופר בכנס מרכז הבנייה הישראלי בים המלח: "600 אלף איש חיים בישראל ללא תעודות זהות - כ-10% מהאוכלוסיה"

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

תחזית קודרת ודרמטית נשמעה הבוקר מפי פרופ' ארנון סופר ראש קתדרת חייקין לגיאואסטרטגיה. לדברי סופר, שנשא דברים בוועידת דיסקונט לעסקים של מרכז הבנייה הישראלי בים המלח, ישראל היא המדינה הצפופה ביותר במערב ולא נותר אלא לשנות את פני הבנייה בארץ.

"מדינת ישראל היא הצפופה ביותר במערב אחרי הולנד. המצב בישראל חמור יותר כיוון ש-60% ממנה זה מדבר ושטחי אש. מעתה ועד עולם אין בישראל מקום לעוד אוטוסרדה. איפה נבנה? אם לא נבנה לגובה, נתחיל לדבר על מלחמה לכל דונם ירוק. זה תרשים למדינת עולם שלישי ולאור ההתפתחויות באזור אנחנו נמצאים תחת איום אסטרטגי בלתי פוסק".

המסקנה של פרופ' סופר היא כי המדינה צריכה להתעורר. לסיים את בניית גדר ההפרדה ולעצור את השתלטות הבדואים שמגיעים, לדבריו, כבר למרכז הארץ.

ארנון סופר

"הארץ הזו מתמלאת אנשים שבאים אליה", אמר סופר, "לא רצינו גדרות והיום הפלסטינים הם כבר חלק מאיתנו. לפי נתוני הממשלה מלפני כשנה (18.6.2010), כ-300 פלסטינים כבר נכנסו לישראל והם כבר חלק מאיתנו, כ-30 אלף מהגרים נמצאים כבר בישראל, מתל אביב ועד אילת וקרוב ל-100 אלף תיירים התערו בה מבלי להיות אזרחי המדינה. התוצאה היא כי כ-600 אלף איש שחיים בישראל ללא תעודות זהות, זה כמעט כ-10% מהאוכלוסיה בארץ. יש לזה השלכות מדהימות וגורליות".

כבר היום, ציין סופר בהסתמך על נתונים של צה"ל, יושבים בשטחי יהודה ושומרון 2.4 מיליון פלסטינים,ו-1.5 מיליון פלסטינים מתגוררים בעזה. בעוד 20 שנה, ציין, האוכלוסיה שם צפויה להכפיל את עצמה.

סופר הוסיף כי אוכלוסיית הבדואים מצליחה להשתלט על כל חלקת אדמה פנויה וכך יוצא לדברי סופר כי נכון להיום, בישראל ובשטחי יהודה ושומרון שיעור היהודים מגיע ל-52% בלבד. "במחוז צפון בלבד כ-44% יהודים, כאשר רק במרכז הגליל 23% יהודים. מה זה נצרת עילית היום? זו נצרת התחתית. מישהו שמע על הבדואים בדרום? רובכם נוסעים על הכביש ורואים רק את שני צידי הכביש, אבל בפועל המימדים הם אחרים לגמרי ואתם לא יודעים היכן אנו חיים. האם אבדנו את הנגב הצפוני? בהחלט כן".

אבל לא רק בנגב, טוען פרופ' סופר, הבדואים השלתלטו. "כבר ברחובות, סביב מכון ויצמן, ישנם כ-19 יישובים בדואים חדשים. בראשון לציון כ-12 מושבות בדואים וליד אסף הרופא כבר הקימו עיר בלי שנרגיש. זה מתחיל להגיע לתל אביב. הממשלה חייבת להתחיל לפעול ולא להיכשל בהגנה. אין לנו מדינה אחרת. אם אני לא טועה במפה הנוראה הזו, ואני מקווה שאני טועה, ישראל פשוט תיחרב".

נושא נוסף אליו התייחס סופר היה ההגירה השלילית מערי הצפון לכיוון מרכז. "כל הנוער היהודי בגיל 20-45 בדרך לתל אביב, אין להם מה לעשות בקריית שמונה. כולם בדרך. צפת מתרוקנת וגם חיפה, זו גלובליזאציה קלאסית".

לעניין האוכלוסיה במזרח התיכון בכלל ומצרים בפרט אמר סופר כי "האוכלוסיה במזרח התיכון הכפילה את עצמה בין השנים 1950-1980. מצרים הכפיל האת עצמה מ-20 מיליון איש ל-44 מיליון, והכפלה נוספת של הדמוגרפיה נרשמה אצלם ב-2011. מי שרואה את הנתונים הללו מבין שמצרים והלכת לאבדון".

"בישראל כיום כ-6 מיליון יהודים ולפי הערכות עד 2025 נגיע ל-7 מיליון יהודים. מספרה של האוכלוסיה הפלסטינית גבוה יותר בשטח ישראל וירדן יחד והוא מגיע לכ-9 מיליון איש. כל זה היה מזמן צריך להדליק נורה אדומה. תראו מה קורה מבחינה דמוגרפית גם בלבנון וסוריה הדרומית. דמשק כבר גולשת לכיוון רמת הגולן, רואים את זה משנה לשנה. סביב ישראל וצמוד ישנם כיום כ-17 מיליון איש שבעתיד עשויים להכפיל את מספרם ולהגיע לכ-35 מיליון. אנחנו הופכים להיות 'גן העדן' שכולם רוצים לבוא אליו".

"תראו מה קורה בעולם? עוד 17 שנה אתם מקבלים עוד מיליארד איש לעולם הזה. הודו תגיע לכ-1.6 מיליארד איש, סין תישאר עם 1.3 מיליארד, אפריקה תגיע למיליארד איש והעולם המוסלמי יעל המ-1.7 מיליארד ל-3 מיליארד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"