עיריית הרצליה מתכננת: בנייה של כ-10,000 דירות בחוף התכלת

את התכנית מקדמת עמותת חוף התכלת המאגדת מאות בעלי קרקע במתחם; חבר סיעת הירוקים: "כניעה מבישה של העירייה בפני בעלי הקרקע"

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

עיריית הרצליה מעודדת את הפיתוח והבנייה במתחם חוף התכלת בעיר ובכוונתה לקדם תכנית לבנייה של כ-10,000 דירות במתחם, כך עולה מישיבה מיוחדת של המועצה הציבורית שהתקיימה השבוע בהשתפות ראש העיר יעל גרמן, סגני ראש העיר, מחלקת ההנדסה, הציבור, נציגי בעלי הקרקעות ומתכננת מחוז תל אביב נעמי אנגל.

זו הישיבה השנייה שמתקיימת על תוכנית הר/2200 המתייחסת לחלקת קרקע בשטח של כ-2,100 דונם בין המרינה של הרצליה למלון מנדרין. את התכנית מקדמת עמותת חוף התכלת המאגדת מאות בעלי קרקע באמצעות עו"ד אייבי נאמן, עו"ד מרים דונין והאדריכל דני קייזר שנבחר על ידי העירייה להכין תוכנית מתאר במקום.

חוף התכלת בהרצליה

במסגרת התכנית שהוכנה הוחלט כי מבין שלוש החלופות שתוכננו למקום - מגורים תעסוקה ותיירות ,יש להעדיף את אופציית המגורים הכוללת עשרות אלפי יחידות דיור, תעסוקה ומסחר. קודם לקידום התוכנית בוועדה המקומית נדרשים היזמים לבצע מספר שינויים ועיקרם שילוב פרויקטים לדיור בר השגה והרחקת פרויקטים מלונאים מתחום ה-300 מ"ר מקו החוף. במהלך הישיבה שיבחה נעמי אנג'ל את התוכנית וטענה כי יש לקבוע לוחות זמנים לקידום התוכנית. על אף שהתוכנית טרם נידונה בוועדה המקומית ציינה אנג'ל כי קיימת כוונה לקדם את התוכנית בוועדה המחוזית ולהביאה לאיושר מקדמי.

"יש כאן כניעה מבישה של העירייה בפני בעלי הקרקע", אמר בתגובה דרור עזרא חבר מועצת העיר מטעם הירוקים, "העירייה הייתה צריכה לעמוד על-כך שרוב הקרקע תישאר לתכנון עתידי כפי שהינה מוגדרת היום בתוכנית של העיר הרצליה. אפשר וצריך לספק אלפי יחידות בעיר בשטח הבנוי, בין היתר בפרויקטים של פינוי בינוי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו