יחימוביץ': אתר החתונה של אלעד תשובה הורס טבע - ואינו חוקי

יחימוביץ' כתבה לשרים אטיאס וארדן כי "עבודות אלו נעשות תוך עבירה בוטה על החוק, שכן ייעודה של קרקע זו הוא לשימושים חקלאיים, ולא לשימוש מסחרי"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) שיגרה לשר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס (האחראי על מנהל מקרקעי ישראל) ולשר לאיכות הסביבה גלעד ארדן מכתב ובו טענה כי בניית אתר החתונה של אלעד תשובה, בנו של יצחק תשובה, מהווה הרס הטבע, פעילות לא חוקית ופגיעה במטיילים ובתושבים. החתונה אמורה להערך היום באיזור יער בן שמן.

מתחם החתונה של אלעד תשובה - בן שמן

יחימוביץ' כתבה כי: "בימים האחרונים הגיעו אליי כמה וכמה פניות ממטיילים ומתושבים, אשר סיפרו כי באזור יער בן שמן מתקיימת פעילות בנייה בלתי חוקית, ענפה ורחבת היקף, הכוללת פריצת דרכים, הכשרת הקרקע, הקמת מבנים מקורים, במות, מזרקות ופרישת תשתיות, תוך הפעלת ציוד הנדסי כבד, משאיות וסמי טריליירים. כמו כן, המקום גודר ואנשי אבטחה חוסמים את המעבר החופשי של הציבור באזור זה. בירור קצר העלה כי בלב היער, בשטח ציבורי המשמש זה שנים לטיולים ופיקניקים - מוקם למעשה אולם אירועים רחב היקף, ובו אמורה להיערך היום חתונת בנו של איש העסקים מר יצחק תשובה.

הנה קטע ממכתב לדוגמא:
"שמי דני ברויד, ואני תושב המושב בן שמן. אני נוהג לרכוב על אופניים במשך שנים ביער בן שמן. בחודש האחרון אני מבחין במשאיות וסמיטריילרים וציוד הנדסי כבד שמגיעים למרכז היער מדי יום, מקימים במות ענקיות, משנים שבילים ודרכים. השטח, בהיקף של מספר דונמים, מוקף עכשיו בגדר, ובנוסף לבמות מוקמים מבנים אחרים בגובה של עד עשרה מטרים - מזרקות, מבנה מקורה ועוד. כמו כן, במקום מוצבים מאבטחים המפטרלים סביב השטח ומונעים כניסת מטיילים למתחם. מדובר בשטח ציבורי, שמשמש מזה שנים לטיולים ופיקניקים. עבודות הפיתוח האחרונות גורמות לפגיעה משמעותית בנוף ובמראה הטבעי של האזור. כאשר ביררתי במה מדובר נדהמתי לגלות שהמתחם האמור מיועד לשמש לחתונת בנו של איש העסקים יצחק תשובה... כתושב האזור וכאזרח התעוררו בי דאגה וכעס על השימוש בשטח ציבורי לטובת אירוע פרטי, משמח ככל שיהיה. קשה לי להאמין שאני הייתי מקבל היתר לערוך שם שמחה משפחתית... אני מבקש להדגיש שאני מייצג כאן כמה וכמה מתושבי האזור."

"ובכן", כותבת יחימוביץ', "דני צודק, ועבודות אלו נעשות תוך עבירה בוטה על החוק, שכן ייעודה של קרקע זו הוא לשימושים חקלאיים, ולא לשימוש מסחרי מעין זה. מיותר לציין כי עבודות פיתוח אלו גורמות לפגיעה קשה בטבע ובנוף באזור זה... יתרה מזה, רשויות המדינה נוקטות בשנים האחרונות בהליכי אכיפה מחמירים כנגד אולמות וגני אירועים 'רגילים' המשמשים את הציבור הרחב אך פועלים שלא כחוק בשטחים בחקלאיים".

לסיום כותבת יחימוביץ': "אין בכוונתי לבקשך לפעול להפסקת העבודות. החתונה מחר, ברור לי שהפנייה מאוחרת, ולא נרצה להשבית שמחות. יחד עם זה, נראה לי שמקרה זה אשר אינו ראשון מסוגו מצריך התייחסות עקרונית של משרדך לפלישה מסוג זה לטבע, אשר מעלה תחושה לא נוחה, בלשון המעטה, של איפה ואיפה כלפי בעלי הממון והשררה".

שלי יחמוביץ'צילום: מוטי קמחי

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות