משרד השיכון נותן תמריצים ליזמים לחיזוק מבנים בפריפריה

לפי תוכנית, שכבר מיושמת באשדוד, תמורת חיזוק המבנה מקבל היזם מענק של כ-30 אלף שקל עבור כל דירה בפרויקט

>> משרד הבינוי והשיכון מעודד יזמים לבצע פרויקטים לחיזוק מבנים בשכונות שכלולות ברשימת שיקום השכונות, באמצעות מתן תמריצים. בשנים האחרונות פעל המשרד לקידום שמונה פרויקטים לחיזוק מבנים באשדוד, באמצעות מענקים של 30 אלף שקל לכל דירה קיימת בבניין המחוזק, והוא בוחן אפשרות לעשות את הדבר גם בערים נוספות.

עד היום חוזקו שני מבנים ברחוב יהודה המכבי באשדוד וארבעה מבנים נוספים, שבהם 16 דירות. במסגרת הפרויקט נוספו לבניינים שש דירות חדשות, וכל דירה קיימת קיבלה תוספת ממ"ד ומרפסת. היזם שביצע את הפרויקט קיבל מענק של 480 אלף שקל .

"זה לא פיילוט אלא תהליך ממושך שאנו מקדמים בארבע השנים האחרונות", אומר מנהל אגף שיקום שכונות ארצי, שבתאי שגב. "הסיוע שלנו בא לידי ביטוי בכל המישורים - התארגנות הדיירים, סיוע לדיירים לקדם את הפרויקטים, קבלת זכויות בנייה והיתרי בנייה, ליווי הדיירים עם המתכננים והיזם ולאורך כל התהליך ומתן מענקים. בדרך הזו אנו פותרים את הבעיה של חיזוק מבנים בשכונות שהוגדרו עד היום כשיקום שכונות".

לדבריו, על הפרק קידום שני בניינים נוספים באשדוד, תשעה בקרית ים ובניינים נוספים בקרית גת. "אנחנו רוצים לקדם תוכניות שיקיפו את כל ישראל", טוען שגב. "לדעתנו, התמריצים שאושרו לאחרונה במועצה הארצית לתכנון ובנייה המעניקים תוספת זכויות של 2.5 קומות בפרויקטים כאלה, רק יאיצו את התהליך".

דברים אלה מצטרפים למכתבים שהוציא לאחרונה המשנה למנכ"ל משרד הפנים, ד"ר שוקי אמרני, למשרד הבינוי והשיכון ומשרד האוצר ומשרד התמ"ת, הקורא לכל המשרדים לקדם פרויקטים של חיזוק מבנים. אמרני קורא למשרדים לחזור ולהשתמש בכלים הקיימים כשיקום שכונות ולתת עדיפות לקידום פרויקטים של פינוי-בינוי. "אין מחלוקת בקרב המהנדסים כי הקמת מבנה חדש עדיפה על פני חיזוק המבנה הישן", כתב אמרני. "לאור הניסיון של משרד השיכון בפרויקטים של פינוי-בינוי, ראוי כי המשרד יפעל לגיבוש וקידום תוכנית פעולה. מינוף כלים כשיקום שכונות ושימוש בכלים של האגודה לתרבות הדיור לטובת חיזוק מבנים במיוחד בפריפריה".

אמרני ציין עוד כי על משרד התמ"ת לפעול לפקח אחר העבודות. "ללא תקינה עדכנית, לא ניתן יהיה להבטיח חיזוקם של המבנים", כתב אמרני.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"