אושר: 400 דירות במורדות מלחה ותוספת של 350 דירות בשכונת תלפיות

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז ירושלים במשרד הפנים אישרה את התוכנית היושבת על קרקע בשטח של כ-960 דונם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז ירושלים במשרד הפנים אישרה תוספת בנייה של 400 יחידות דיור במורדות מלחה בירושלים. התוכנית חלה על המורדות הדרומיים של שכונת מלחה בשטח של כ-150 דונם ומתחברת לשכונה הקיימת דרך מערך שבילים ירוקים. לפי התוכנית, ייבנו 400 יחידות דיור בבניינים בני 4-9 קומות באופן כזה שישבו על הטופוגרפיה ויצרו ריבוי של דירות צמודות גן. התוכנית כוללת עוד כ-60 דונם לשטחי ציבור ושטחים פתוחים, מרכז מסחרי, טיילות ושבילי אופניים.

התוכנית הופקדה להתנגדויות והערכות הן שהיא תאושר סופית במהלך החודשים הקרובים. התוכנית יושבת על קרקע בשטח של כ-960 דונם, חלק מפארק קק"ל בעבר, שייעודה שונה לפני כעשור שנים משטח ציבורי ייעור למגורים, מתוך מטרה לעבות את השכונות הסמוכות, מורדות מלחה, מורדות גילה ומורדות משואה. את שלוש התוכניות מקדמת המדינה באמצעות מינהל מקרקעי ישראל.

לפני מספר חודשים אישרה הוועדה המחוזית להתנגדויות את תוכנית ההרחבה לשכונת גילה לבנייה של כ-900 יחידות דיור. תוכנית נוספת לבנייה של כ-400 דירות מקדם המינהל במורדות משואה והיא צפויה לעלות לדיון בוועדה המחוזית.

אף שהתוכנית מקודמת על שטח שהיה בעבר ציבורי ומיוער, החברה להגנת הטבע תומכת בה. "החברה להגנת הטבע לא מתנגדת עקרונית לשינוי הייעוד והבנייה במתחמים השונים", מסביר שקד אברהם, רכז החברה להגנת הטבע בהרי יהודה ונציג הארגונים הסביבתיים בוועדה המחוזית, "אנו רואים בה דרך נכונה לתוספת דירות בירושלים, למגזר החילוני, בניגוד לתוכניות אחרות. תוכנית זו עדיפה על כל חלופה אחרת כפריצה לשטחים פתוחים וכל שיש כדי לאשרה הוא תיקונים קלים".

במקביל לתוכנית זו אישרה הוועדה המחוזית להתנגדויות תוכנית לבנייה של 350 דירות בשכונת תלפיות. התוכנית גובלת ברחוב דרך בית לחם, ומציעה הקמתם של שמונה מבני מגורים ובהם כ-350 יחידות דיור, מהן כ-20% דירות קטנות. תוכנית נוספת שאישרה הוועדה להתנגדויות היא הרחבת כביש הכניסה לעיר. מטרת התוכנית היא הרחבת דרך הכניסה לעיר ירושלים העולה ממחלף כביש 1 וכביש 9 דרך צומת גינות סחרוף, צומת הכניסה לעיר ועד גשר המיתרים בואכה ירושלים. התוכנית מסדירה את הדרך ל-3 נתיבים בכל כיוון, מסדירה את החיבור בגינות סחרוף באמצעות הפרדה מפלסית והפיתוח הנופי לצדי הדרך. בנוסף מציעה התכנית הסדרת טיילת לאורכה של הדרך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים