אשטרום נכסים והראל ביטוח רוכשות את בניין דויטשה טלקום בגרמניה תמורת כ-126 מיליון שקל

דמי השכירות של הנכס משקפים תשואה של 8.3%

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

לאחר שנה, מחדשות הראל ביטוח ואשטרום נכסים את שיתוף הפעולה ומבצעות עסקת נדל"ן משותפת נוספת בגרמניה. החברות דיווחו היום כי חתמו על הסכם לרכישת בניין דויטשה טלקום בעיר האנובר שבגרמניה תמורת כ-126 מיליון שקל (כ-26 מיליון יורו). חברת אשטרום נכסים מחזיקה בשיעור של 51% מהשותפות והראל מחזיקה ב-49%. החברות לקחו הלוואה נון-ריקורס כאשר הנכס בלבד משועבד לבנק.

הנכס הנרכש מתפרס על שטח בנוי של כ-26 אלף מ"ר, וכולל שטחי משרדים, וכן כ-460 חניות. הבניין נרכש מדויטשה טלקום עצמה, ועל פי ההסכם עמה, הוא מושכר לענקית תקשורת גרמנית לתקופה של 10 שנים, שתחילתה במועד השלמת העסקה, בתמורה לדמי שכירות של כ-9.7 מיליון שקל לשנה (כ-2 מיליון יורו). דמי השכירות משקפים תשואה של כ-8.3% על ההשקעה. לשוכרת שתי אופציות להארכת תקופת השכירות ב-5 שנים נוספות.

עסקה זו מתווספת לעסקה נוספת שביצעו אשטרום והראל במשותף בגרמניה בנובמבר 2009. אז רכשו מתחם משרדים, המושכר גם הוא לדויטשה טלקום, בעיר לייפציג, תמורת כ-29 מיליון יורו. המשרדים שבמתחם מושכרים לדויטשה טלקום לתקופה של כ-9 שנים ממועד חתימת העיסקה.

אשטרום נכסים הינה חברת נדל"ן הפועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בישראל. בבעלות החברה שטחי משרדים, מסחר, תעשייה ומלונאות בכל רחבי הארץ בהיקף של כ-266 אלף מ"ר. החברה מחזיקה בכ- 60.34% ממניות חברת אשלד, שנסחרת אף היא בבורסה, בכ-5.46% ממניות חברת נצבא הבורסאית (לאחר שבאחרונה מכרה 2.7% ממניות נצבא שהיו באחזקתה) ובכ-11.8% ממניות מבטח שמיר.

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים, אמר כי החברה ממשיכה לפעול על פי תוכניתה להרחבת פרוטפוליו הנכסים המניבים בשוק הגרמני: "אנו רואים בשוק זה הזדמנות השקעה מעניינת עם פוטנציאל משמעותי ליצירת ערך".

גדי בן חיים, ראש תחום השקעות בנדל"ן בקבוצת הראל, הוסיף כי "כלכלת גרמניה הינה מהיציבות בעולם ואנחנו מאמינים שמחירי הנכסים בגרמניה מגלמים כיום הזדמנויות השקעה אטרקטיביות, המניבות תשואות גבוהות יחסית למדינות אחרות במערב אירופה. בכוונתנו להמשיך לבחון עסקות נוספות במדינה למען הרחבת תיק הנדל"ן המניב של הראל" אמר בן חיים.

בשנים האחרונות הרחיבה קבוצת הראל ביטוח ופיננסים את השקעותיה במדינות אירופה ורכשה, בין היתר, בניין בלב לונדון המושכר לממשלת בריטניה, בניין נוסף בלונדון המושכר ליוניצ"ף (הקרן לזכויות הילד של האו"ם), בניין מטה חברת הביטוח AVIVA בנוריץ' בריטניה ומתחם משרדים בלייפציג גרמניה המושכר לדויטשה טלקום. באחרונה, רכשה הראל בניין בסנטרל פארק בניו יורק והיא מתעתדת לבצע רכישות נוספות במדינה.

במקביל, לאורך השנים, רכשה חברת הראל נדל"ן מניב גם בארץ: מרכז G בכפר סבא, מרכז מסחרי ומגדל משרדים ברעננה, קריית הממשלה בבאר שבע, קניון הגבעה בגבעת שמואל, אחזקות במרכז המסחרי בילו סנטר, מרכז מסחרי בנווה סביון, מרכז מסחרי בשהם, פארק משרדים ותעשייה ביבנה, בית הקריסטל ברמת גן, בית ציון בתל אביב ובנין קופת חולים כללית בהרצליה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"