סיפור מהחיים

המוכרת התבלבלה ומכרה את הדירה הלא נכונה

TheMarker digital
TheMarker digital

>> לפני כשמונה שנים פנתה אלי לקוחה שמתגוררת מחוץ לעיר כדי למכור את דירתה הנמצאת בראשון לציון. הלקוחה מסרה לי את הנתונים של הדירה ואת מספר הטלפון של הדיירים על מנת שאוכל לראות את הדירה ולבקר בנכס עם לקוחות פוטנציאליים. באותו מעמד גם לקחתי את נוסח הטאבו של הדירה, כדי שאוכל לוודא כי הדירה אכן בבעלותה.

יצרתי קשר עם הדיירים והגעתי לראות את הדירה - היא היתה סטנדרטית לחלוטין, והמחיר לאותה נקודת זמן היה גבוה. אך כמו שסיכמנו, התחלתי לעבוד על הנכס במסגרת התנאים של אותה גברת, והראיתי אותה למתעניינים שונים. הנכס הוצג למתעניינים במשך תקופה ארוכה מאוד. הזמן עשה את שלו, ואכן לבסוף מצאתי רוכש פוטנציאלי שהיה מוכן לנהל משא ומתן לקניית הדירה.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

תיאמנו פגישה אצלנו במשרדים יחד עם המוכרת, ובמסגרת המשא ומתן הסביר הקונה למוכרת שהדירה זקוקה לשיפוץ, ולכן המחיר גבוה. המוכרת אמרה שלדעתה הנכס דווקא משופץ. הקונה חזר ואמר שכנראה היא לא ראתה את הנכס זמן רב, והשוכר שמתגורר בדירה כנראה לא שמר עליה. לאחר דין ודברים באותו יום לא נסגרה העסקה בשל חילוקי דעות.

לאחר כחודש וחצי הקונה חזר לתמונה. הוא ציין כי טרם מצא דירה, והוא מעוניין לרכוש את הנכס המדובר. לאחר כמה שיחות שקיימתי עם המוכרת ועם הקונה הבשילו התנאים לסגור את העסקה, והצדדים הפעילו את עורכי הדין.

לאחר גיבוש טיוטת חוזה שהיתה מקובלת על שני הצדדים, נחתם בשעה טובה החוזה והצדדים לחצו ידיים. לאחר חתימת החוזה, כשהקונה כבר עזב את המשרד, חתמה המוכרת על תצהיר מקובל למס שבח שבו מצויין מחיר הנכס, כמה קומות, כמה דיירים מתגוררים בבניין, גיל הנכס ושטח הדירה.

בנוסף, המוכרת התבקשה למלא פרט שולי על כיווני האוויר של הנכס. ראיתי שהיא מציינת כיוון אוויר לא נכון ומיהרתי לתקן אותה, מכיוון שסימנה את הכיוון ההפוך. היא מצדה אמרה שאני טועה ועמדה על שלה. ציירתי לה את הבניין, את כיווני האוויר וסימנתי לה את הדירה, ואז לתדהמתי הביטה בי המוכרת ואמרה שהדירה שסימנתי אמנם נמצאת גם היא בבעלותה, אבל זו לא הדירה שהיא חשבה שמכרה - היא התכוונה למכור את הדירה שנמצאת בדלת ממול הדירה שמכרה.

בשנייה אחת היא הבינה את הטעות שלה - היא התלבלבלה ולמעשה מכרה דירה אחרת מזו שרצתה למכור. היא טעתה גם בטלפונים של הדיירים וגם בנוסח הטאבו של הדירה שנתנה לנו.

המוכרת היתה המומה. אני כלל לא ידעתי שיש לה דירה נוספת בבניין באותה קומה. המוכרת ביקשה מהרוכש לבטל את העסקה, או לחלופין לקנות את הדירה שהיא באמת רצתה למכור - אך כיווני האוויר והנוף בדירה השנייה לא היו לטעמו. תחילה סירב הרוכש לצאת מהעסקה, אך לאחר שהבטחתי לו שאמצא לו דירה בסדר גודל דומה, והוא שמע את הסיפור של המוכרת ואת הערך הרגשי של הדירה עבורה, הוא היה מוכן לסגת מהעסקה.

כיום אני מספר את הסיפור לכל סוכן משנה שאני מקבל לעבודה, כדי שלא יחזור על עצמו.

הכותב הוא בעל משרד התיווך חמישה יועצי נדל"ן בראשון לציון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות