סיפור מהחיים

המוכרת התבלבלה ומכרה את הדירה הלא נכונה

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

>> לפני כשמונה שנים פנתה אלי לקוחה שמתגוררת מחוץ לעיר כדי למכור את דירתה הנמצאת בראשון לציון. הלקוחה מסרה לי את הנתונים של הדירה ואת מספר הטלפון של הדיירים על מנת שאוכל לראות את הדירה ולבקר בנכס עם לקוחות פוטנציאליים. באותו מעמד גם לקחתי את נוסח הטאבו של הדירה, כדי שאוכל לוודא כי הדירה אכן בבעלותה.

יצרתי קשר עם הדיירים והגעתי לראות את הדירה - היא היתה סטנדרטית לחלוטין, והמחיר לאותה נקודת זמן היה גבוה. אך כמו שסיכמנו, התחלתי לעבוד על הנכס במסגרת התנאים של אותה גברת, והראיתי אותה למתעניינים שונים. הנכס הוצג למתעניינים במשך תקופה ארוכה מאוד. הזמן עשה את שלו, ואכן לבסוף מצאתי רוכש פוטנציאלי שהיה מוכן לנהל משא ומתן לקניית הדירה.

תיאמנו פגישה אצלנו במשרדים יחד עם המוכרת, ובמסגרת המשא ומתן הסביר הקונה למוכרת שהדירה זקוקה לשיפוץ, ולכן המחיר גבוה. המוכרת אמרה שלדעתה הנכס דווקא משופץ. הקונה חזר ואמר שכנראה היא לא ראתה את הנכס זמן רב, והשוכר שמתגורר בדירה כנראה לא שמר עליה. לאחר דין ודברים באותו יום לא נסגרה העסקה בשל חילוקי דעות.

לאחר כחודש וחצי הקונה חזר לתמונה. הוא ציין כי טרם מצא דירה, והוא מעוניין לרכוש את הנכס המדובר. לאחר כמה שיחות שקיימתי עם המוכרת ועם הקונה הבשילו התנאים לסגור את העסקה, והצדדים הפעילו את עורכי הדין.

לאחר גיבוש טיוטת חוזה שהיתה מקובלת על שני הצדדים, נחתם בשעה טובה החוזה והצדדים לחצו ידיים. לאחר חתימת החוזה, כשהקונה כבר עזב את המשרד, חתמה המוכרת על תצהיר מקובל למס שבח שבו מצויין מחיר הנכס, כמה קומות, כמה דיירים מתגוררים בבניין, גיל הנכס ושטח הדירה.

בנוסף, המוכרת התבקשה למלא פרט שולי על כיווני האוויר של הנכס. ראיתי שהיא מציינת כיוון אוויר לא נכון ומיהרתי לתקן אותה, מכיוון שסימנה את הכיוון ההפוך. היא מצדה אמרה שאני טועה ועמדה על שלה. ציירתי לה את הבניין, את כיווני האוויר וסימנתי לה את הדירה, ואז לתדהמתי הביטה בי המוכרת ואמרה שהדירה שסימנתי אמנם נמצאת גם היא בבעלותה, אבל זו לא הדירה שהיא חשבה שמכרה - היא התכוונה למכור את הדירה שנמצאת בדלת ממול הדירה שמכרה.

בשנייה אחת היא הבינה את הטעות שלה - היא התלבלבלה ולמעשה מכרה דירה אחרת מזו שרצתה למכור. היא טעתה גם בטלפונים של הדיירים וגם בנוסח הטאבו של הדירה שנתנה לנו.

המוכרת היתה המומה. אני כלל לא ידעתי שיש לה דירה נוספת בבניין באותה קומה. המוכרת ביקשה מהרוכש לבטל את העסקה, או לחלופין לקנות את הדירה שהיא באמת רצתה למכור - אך כיווני האוויר והנוף בדירה השנייה לא היו לטעמו. תחילה סירב הרוכש לצאת מהעסקה, אך לאחר שהבטחתי לו שאמצא לו דירה בסדר גודל דומה, והוא שמע את הסיפור של המוכרת ואת הערך הרגשי של הדירה עבורה, הוא היה מוכן לסגת מהעסקה.

כיום אני מספר את הסיפור לכל סוכן משנה שאני מקבל לעבודה, כדי שלא יחזור על עצמו.

הכותב הוא בעל משרד התיווך חמישה יועצי נדל"ן בראשון לציון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים