הממשלה אישרה את הרפורמה לחוק התכנון והבנייה

תזכיר הרפורמה יעבור כעת לדיון בוועדת הפנים או ועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת לקראת אישור לקריאה ראשונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הממשלה אישרה היום את תזכיר הרפורמה בחוק התכנון והבנייה. תזכיר הרפורמה יעבור כעת לדיון בוועדת הפנים או ועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת. לאחר מכן תעבור לאישור מליאת הכנסת בקריאה ראשונה ובהמשך יתחדש הדיון לקראת אישורה הסופי לקריאה שנייה ושלישית. בכוונת הממשלה להאיץ את הדיונים ואת אישור הצעת החוק עד סוף המושב הנוכחי.

ביום שישי דחה בג"ץ את העתירה שהגישו ששת הארגונים הירוקים נגד קידום הצעת החוק התכנון והבנייה, ובכך אפשר את המשך הליכי החקיקה. שופטי בג"ץ הסכימו כי הדיון הדמוקרטי הציבורי יתאפשר במהלך הדיונים בכנסת.

אישור הרפורמה בממשלה גורף תגובות קשות, היות והממשלה אישרה את התזכיר כפי שהוא, ללא השינויים המהותיים שנדרשו על ידי הארגונים השונים. עם זאת, בעקבות החלטת בג"ץ הכניסה הממשלה מנגנונים מיוחדים לפיהם תמשיך לקבל הערות מהציבור והמועצה הארצית כך שעוד צפויים שינויים בנוסח הצעת החוק כפי שהוא מוגש כעת.

עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין אמר בתגובה על אישור הרפורמה בתכנון והבנייה, "הרפורמה שאישרה היום ממשלת ישראל היא רפורמה הרסנית ומסוכנת שנרקמה הרחק מעיני הציבור, ללא כל שיתוף הציבור ובדרך של מחטף. אנו מזכירים לממשלה ולעומד בראשה כי בג"ץ מתח ביקורת חריפה על ההליך שבו אושרה הרפורמה וחייב אותה לקבל את הערות הציבור והמועצה הארצית ולדון בהערות אלו, עוד בטרם תועבר הרפורמה לקריאה שנייה ושלישית.

מהמטה לתכנון, האחראי על אישור הרפורמה נמסר בתגובה: "הממשלה, בראשותו של בנימין נתניהו עוקפת שוב ושוב את כללי המנהל התקין. במקום לנהל דיון מקצועי ומקיף על השלכות הרפורמה נחפז ראש הממשלה להעלות את הצעת החוק לקריאה ראשונה בכנסת, חיפזון שגם בג"ץ התייחס אליו בביקורת. לצורך כך הוא מערב את ועדת השרים לענייני חקיקה בעבודת הכנסת תוך פגיעה בהפרדת הרשוית בין הכנסת לממשלה. אנו מקווים שחברי הכנסת יגלו יותר אחריות לאומית מראש הממשלה ויעצרו את הריצה המטורפת לאישור הרפורמה עד לקיומו של דיון ציבורי רציני על הפגיעה באיכות החיים ובבריאותם של האזרחים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש