אטיאס לאיציק: מילא האשכנזים - אבל איך הספרדים יכולים להצביע נגד פטור מארנונה למבני תורה?

(עדכון) כך אמר שר השיכון במהלך הההצבעה על החוק; "האשכנזים בקדימה נגד החוק כי הם לא הולכים לביה"כ"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

בית כנסת יקבל פטור מארנונה אם בנוסף לתפילות ישמש כאולם בית הכנסת, כבית מדרש, כאולם שמחות או כאשר מתקיימות בו פעולות לקידום תרבות תורנית - כך החליטה בצהריים מליאת הכנסת שאישרה בקריאה טרומית הצעת חוק בעניין שהוגשה על ידי ח"כ נסים זאב (ש"ס). בעד הצעת החוק הצביעו 60 ח"כים ונגדה 24 ח"כים מהאופוזיציה.

הצעת החוק גרמה לסערה במליאת הכנסת ולוויכוח בין נציגי קדימה לשר הפנים ויו"ר ש"ס אלי ישי. ח"כ יואל חסון (קדימה) טען כי החוק הינו הוכחה לכך שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא "'בובה על חוט' של אנשי ש"ס שללא שום מצמצוץ מעבירים כל חוק בזבזני ומושחת ורה"מ שותק".

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

חסון טען כי "אין שום צורך בחוק הזה מאחר שכיום בתי הכנסת כבר פטורים מארנונה. ש"ס מבקשת באמצעות הצעת החוק לפטור מארנונה אולמות שמחה ומתחמים נוספים לטובת עסקיה ולגרום לנטל כספי נוסף על הרשויות המקומיות. חוק זה ייפול כמו חוק הג'ובים - שנועד להגדיל את מספר סגני ראשי הרשויות המכהנים בשכר".

ח"כ ניצן הורביץ (מרצ) תקף בחריפות את הממשלה ואמר: "זהו לא חוק למען היהדות אלא חוק למען הסחטנות. מדובר במצג שווא המטעה את הכנסת שכן בתי כנסת כבר פטורים מארנונה. המטרה האמיתית היא הכשרת פטור מארנונה לאולמות ובתי עסק המשמשים לכאורה כבתי כנסת. זהו עוד ניסיון לגזול כספי ציבור לטובת תחזוק מערך הסחטנות והעסקנות של ש"ס. החוק הזה, כמו חוק הג'ובים, עוד יחזור כבומרנג. הציבור מבין את הקומבינות האלו ולא קונה אותן".

ישי השיב "בתי הכנסת יהיו פטורים מארנונה גם אם מתקיימים בהם שטחים לעריכת שיעורי תורה או תרבות לילדים שכיום הם מחויבים בארנונה".

במהלך הדיון הטיח אריאל אטיאס (ש"ס) ביו"ר סיעת קדימה ח"כ דליה איציק "מילא האשכנזים בקדימה, אבל איך אתם הספרדים יכולים להצביע נגד החוק?". איציק שהיא ממוצא ספרדי שאלה "מה הקשר בין ספרדים לאשכנזים?". אטיאס השיב: "אצלכם האשכנזים מצביעים נגד החוק כי הם לא הולכים לבית הכנסת".

סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) הטיח בדיון "מי שבקדימה לא יכול להיות יהודי מאמין". ח"כ יואל חסון (קדימה) השיב בכעס "לח"כים חובשי הכיפות אין לכם שום זכות להטיל ספק ביהדותו של מישהו. יש גבול במונופול ובשימוש שאתם עושים בקב"ה כדי לקדם עסקנות שלכם". בקדימה מתחו בקורת נגד דבריו של פרוש.

ואילו ח"כ נסים זאב (ש"ס) העיר "צריך להוציא את הדיבוק מהכנסת. יש פה רוח רעה. אנשים לא קראו את החוק. זה עיוורון בלבד. מדובר בפעילות תורנית בלבד, לא במועדון, לא באולמות. מנסים לשקר ולתעתע בחברי הכנסת. שום דבר ליהדות אין לכם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"