דלק נדל"ן מכרה את קניון חיפה לקבוצת עזריאלי תמורת 300 מיליון שקל

שותפתה של דלק נדל"ן בקניון היא סאמיט נדל"ן; חלקה של החברה בתמורה מסתכם ב-211 מיליון שקל

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

חברת דלק נדל"ן, הנמצאת בשליטת איש העסקים יצחק תשובה, מדווחת היום כי חתמה על הסכם למכירת 70% מאחזקותיה בקניון חיפה לקבוצת עזריאלי לפי שווי כולל של 300 מיליון שקל.

שותפתה של דלק נדל"ן בקניון היא סאמיט נדל"ן ובית אורן. חלקה של החברה בתמורה מסתכם בכ-211 מיליון שקל כאשר המכירה עשויה להניב לדלק נדל"ן עודף תזרימי של כ-90 מיליון שקל.

קניון חיפה נמצא בכניסה הדרומית לחיפה, על כביש מספר 4 בתחילת דרך פרויד. הקניון משתרע על שטח בנוי בהיקף של כ-29,000 מ"ר על מקרקעין בשטח של כ-52 דונם ומשקף תשואה של 8.75%. עם רכישת הקניון על ידי קבוצת עזריאלי, תחזיק הקבוצה ב-11 קניונים בישראל הכוללים את קניון איילון ברמת גן, קניון עזריאלי בתל אביב, גבעתיים, ירושלים, הנגב, מודיעין, הרצליה אאוטלט ואור יהודה אאוטלט.

את העסקה הובילה דלק נדל"ן במסגרת אסטרטגיית המימושים עליה דיווחה בנובמבר 2009, עם מינויו של ערן מיטל למנכ"ל החברה. במסגרת אסטרטגיה זו מימשה דלק נדל"ן לאחרונה גם את אחזקותיה בקניון דרורים וחלק מאחזקותיה בחברת מבני תעשיה.

במהלך 2009 ביצעה החברה מספר רב של מימושי נכסים במטרה להגדיל את נזילותה ולעמוד בהתחייבויותיה לבעלי אג"ח. עד תום הרבעון השלישי מכרה החברה נכסים בשווי של 501.9 מיליון שקלים כאשר באוקטובר-נובמבר ביצעה מימושים בסך של עוד 47.2 מיליון שקל.

בשנת 2010 זקוקה החברה ל-1.326 מיליארד שקל לצורך פירעונות למחזיקי האג"ח, בנקים, בעלי עניין והוצאות ושונות. עם זאת בחברה צופים כי במהלך השנה יעמדו לראשותה מקורות כספיים ממכירת נכסים נוספים, קבלת דיווידנדים, החזר הלוואות והנפקת זכויות או גיוס אג"ח לשם הגדלת ההון העצמי של החברה.

לאחרונה קיבלה החברה דיווידנד מחברת הבת, DGRE, העוסקת בניהול והחזקה של נדל"ן מניב במערב אירופה ובקנדה, בהיקף של כ-31.3 מיליון שקל. בכוונת דלק נדל"ן להתמקד בטווח הארוך בפיתוח הנכסים המניבים בחו"ל המרוכזים ב-DGRE ובפיתוח תחום היזמות למגורים בישראל המרוכז תחת חברת דנקנר השקעות.

"אנו ממשיכים לפעול על פי האסטרטגיה עליה הצהרנו לפני 3 חודשים, והעסקה הנוכחית היא חלק ממהלך זה", מסר ערן מיטל, מנכ"ל דלק נדל"ן, "אנו מאמינים, כי המשך יישומה של התוכנית האסטרטגיה יביא להמשך חיזוקה הפיננסי של החברה ופיתוחה במהלך החודשים הקרובים".

את המשא ומתן מטעם קבוצת עזריאלי הובילו מנחם עינן, נשיא הקבוצה, ויובל ברונשטיין, סגן נשיא לענייני כספים. קבוצת עזריאלי מסמנת את אזור הצפון כאשר בשנתיים הקרובות היא מתכננת להקים שני קניונים נוספים בקרית אתא ועכו בהשקעה כוללת של 300 מיליוני שקל. לפני מספר חודשים רכשה הקבוצה את קניון גבעתיים מנכסים ובניין וכלל במחיר של 795 מליון שקל. "אנו מסמנים את הצפון כיעד אסטרטגי במסגרת הרחבת הפריסה הארצית של קבוצת הקניונים שלנו", אמר נשיא קבוצת עזריאלי, מנחם עינן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"