פרויקט מתחם דן יוצא לדרך: 100 דירות בשווי 100 מיליון דולר

הוועדה המקומית בתל אביב אישרה את התוכנית העיצובית לבניין; בקשות להיתרי בנייה יוגשו בחודשים הקרובים

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

>> הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה את התוכנית העיצובית לפרויקט מתחם דן, מה שיאפשר בקרוב הוצאת היתרי חפירה ובהמשך הגשת בקשות להיתרי בנייה. מדובר בשטח של כשמונה דונמים בין הרחובות ארלוזורוב, וילנה ובן יהודה. במתחם ייבנה בניין שיתנשא לגובה של 29 קומות ויכלול 100 דירות בכ-18,840 מ"ר בנוי מעל הקרקע. כמו כן יוקם חניון תת-קרקעי, שיכלול 160 מקומות חנייה.

המגרש נמצא בבעלות אמד שנוסדה בתחילת שנות ה-60 כחברת הנכסים של קאופרטיב דן ומחזיקה בנכסי נדל"ן בגוש דן המוערכים במיליוני שקלים. המתחם שימש מוסך וחניון לדן במשך עשרות שנים עד שנות ה-90. את פרויקט הבנייה יזמה החברה, בניהולו של ח"כ לשעבר אהוד רצאבי ובאמצעות המשרד משה צור אדריכלים ובוני ערים.

הפרויקט ממוקם במרחק של כ-400 מטר מחוף הים, והחל בקומה החמישית ניתן יהיה לראות את קו הים - דבר שיעלה את ערך הדירות באופן ניכר. בפרויקט ייבנו דירות בשטח של כ-200 מ"ר שעשויות להימכר לפי כ-15 אלף דולר למ"ר בקומות הגבוהות וכ-7000 דולר למ"ר בקומות הנמוכות. שווי הדירות הכולל במגדל צפוי להגיע ליותר מ-100 מיליון דולר.

מנכ"ל אמד רצאבי אמר: "בטווח הזמן הקרוב יחלו עבודות החפירה בשטח ובחודשים הקרובים יוגשו בקשות להיתרי בנייה. אין לנו כוונה להכניס קבוצות רכישה או יזמים נוספים. החברה היא היוזמת, המפתחת והבונה".

במסגרת התב"ע ייבנה במקום מבנה מגורים נוסף בגובה של שלוש קומות על עמודים לאורך רחוב ארלוזורוב, שיתמזג ברקמה האורבנית. אדריכל התוכנית, משה צור, עיצב את המגדל תוך עידון הנפח ויצירת פרופורציות באמצעות חלוקתו לשניים באותו גובה וחיבורם באמצעות אטריום זכוכית שקוף, גשרים ומעליות שקופות שיעברו באמצע. המגדל ייחופה בזכוכית. לדברי צור, על אף שמדובר במגדל מגורים גבוה, התכסית בשטח קטנה, כאשר ארבעה דונמים מהקרקע יוקצו לצורכי הציבור כשטח ירוק.

החברה התחייבה לדאוג לשיפוץ הרחובות הסמוכים וילנה, פרנקפורט ופראג, או לחלופין להזרים 2 מיליון שקל לקרן שתוקם למטרת השיפוץ. אמד גם התחייבה לדאוג לפליטות הגזים מהחניון התת-קרקעי שייבנה במקום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות