שוק העלייה - השוק הראשון של תל אביב - ייהפך למתחם מגורים

העירייה תפרסם בתוך חודשיים מכרז לשיווק מתחם שוק העלייה, המיועד לבניית 160 דירות

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

<< סופו של השוק העירוני הראשון בתל אביב: העירייה מתכננת לקיים בימים אלה מכרז לשיווק שוק העלייה בדרום העיר - כך נודע ל-TheMarker. המתחם מיועד לבנייה של כ-160 דירות, מהן כ-50 יהיו דירות קטנות שמיועדות להשכרה לצעירים.

בנוסף, מתכננת העירייה להקצות 40-50 דירות מהפרויקט לדיור בהישג יד - דיור מוזל לצעירים. כחלק מהמכרז תדרוש העירייה מהמתמודדים שהדירות המיועדות להשכרה יהיו קטנות, בשטח של כ-50 מ"ר ברוטו, ושהקבלן ישכיר אותן במשך עשר שנים לקהל צעיר בני 18-40. לאחר עשר שנים הוא יוכל למכור את הדירות לכל המרבה במחיר. בנוסף, מתוכנן מתחם מסחרי בהיקף של כ-2,500 מ"ר, ומבנה ציבורי בשטח של 1,600 מ"ר.

הדירות שמיועדות למכירה יהיו גדולות יותר, בשטח של 70-90 מ"ר. את הדירות האלה יוכל הקבלן שיזכה במכרז למכור בשוק החופשי.

המכרז יקבע את גודל הדירות המיועדות להשכרה ואת כמותן, אך בשלב זה לא ברור אם ייקבע גם מחיר מקסימלי להשכרה. לדברי בכיר בעיריית תל אביב, לא נקבע מחיר השכירות מחשש שקביעה כזו תגרום לחוסר כדאיות כלכלית.

כ-15 שנה לקח לעירייה לפנות דוכנים וחנויות שפעלו בשוק, ולפצות את בעליהם. כיום מדובר במתחם גדול שאינו פעיל ועומד מוזנח ומלוכלך. השוק כולל שני מתחמים - שוק העלייה ברחוב העלייה, שהוא מבנה בגובה קומה אחת ובנוי בצורת חלל פתוח אחד. השוק נבנה בשנות ה-30, ועל אף שהוא לא נראה מרשים במיוחד החזית שלו מוכרזת לשימור.

לפי הערכות, במשך השנים פונו מהמתחם 60-70 דוכנים שהחזיקו בשטחים של כארבעה-חמישה מ"ר כל אחד; כ-15 חנויות שהחזיקו בשטחים של 15-30 מ"ר כל אחד; ו-20 עסקים. כל אחד מהמפונים קיבל כ-250-350 אלף דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"