מתנגדי ותומכי תוכנית פינוי-בינוי ברחוב רקנאטי ברמת אביב ג' ינסו להגיע להסדר

מועצת העיר תל אביב החליטה להקפיא בשלב זה את המשך קידום התוכנית עד לפתרון מוסכם בין הצדדים

"לפחות מחצית מבעלי הדירות במבנים ברחוב רקאנטי 15-5 ברמת אביב ג' בתל אביב, אינם מתגוררים בבניינים. אין כל הצדקה תכנונית באישור פרויקט פינוי-בינוי, כי מהנדס העיר תל אביב קבע, כי אין זה פרויקט פינוי-בינוי, אלא עסקת נדל"ן לכל דבר ועניין באחד האזורים היקרים ביותר במדינה". כך טענה עו"ד מירה שמש, באת כוחם של המתנגדים לפרויקט, במהלך דיון ער, שנערך בין המתנגדים לתומכים בתכנית. בסופו של הדיון החליטה מועצת עיריית תל אביב לשלוח את הצדדים להתדיינויות נוספות, בנסיון להגיע לפתרון מוסכם.

מדובר בהמשך התלאות שעוברות על תוכנית זו, שעיקרה הסכם בין חברת אשדר לבעלי הדירות במבנים הללו, לערוך במקום פרויקט פינוי-בינוי, במסגרתו ייהרסו המבנים הישנים שהוקמו בתחילת שנות ה-70' הכוללים 96 דירות, ואת מקומם יתפסו שלושה מגדלים של 26 קומות ו-306 דירות, שחלקן יוגדרו "דירות בר השגה", לזוגות צעירים וזכאים. בעלי הדירות יקבלו דירות ארבעה חדרים, 120 מ"ר, עם מחסן ושתי חניות, במקום דירות שלושה חדרים בגודל 75 מ"ר שיש להם היום.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

בינואר השנה החליטה ועדת המשנה לתכנון ולבנייה להמליץ בפני הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה להפקיד את התוכנית. אולם מהר מאוד התברר, שהשכנים מתנגדים ואף הקימו ועד פעולה שהחתים כ-2,000 מתנגדים על עצומה נגד המשך הליכי התכנון.

השבוע דנה מועצת עיריית תל-אביב בהתנגדות לתכנית שהגישה חברת המועצה, מיטל להבי (מרצ), נגד ההחלטה לתמוך בתוכנית. הדיון התקיים במרכז עינב בנוכחות מאות מתושבי השכונה, שנשא אופי מתלהם ונרגז, והדוברים נקטעו לא פעם על ידי קריאות ביניים מצד התושבים ובעלי הדירות שנכחו בו.

להבי טענה, כי מדובר על תוכנית נקודתית על שטח של 6 דונם בלבד, שעשויה לשמש תקדים לבעלי דירות באזורים סמוכים בשכונה, שירצו אף הם לבנות תחת דירותיהם הישנות מגדלי מגורים עם מאות דירות נוספות.

סגן ראש העיירה, פאר וייסנר (הירוקים) תקף בחריפות את מהנדס העיר חזי ברקוביץ על תמיכתו בתוכנית וטען, כי יש לאשר תחילה תוכנית מתאר חדשה לשכונת רמת-אביב ג' ורק אחר-כך לדון בתוכנית זו.

לקראת סוף הדיון הציגו נציגי התומכים בתוכנית והמתנגדים לה את טיעוניהם בעד ונגד התוכנית. נציגת בעלי הדירות בשטח התוכנית, עו"ד דפנה בוסתן, סיפרה, כי מצבם התחזוקתי של הבניינים גרוע, ואין בהם מעליות, והתושבים ההולכים ומזדקנים מתקשים לחיות בבניינים אלה.

לעומתה, עו"ד שמש, טענה, כי אין מדובר בתכנית אמיתי לפינוי-בינוי אלא לעסקת קומבינציה נדל"נית והזהירה, כי התוכנית אינה חוקית לאור העובדה, כי צפיפות הדיור מתוכננת (48 יחידות-דיור לדונם נטו) כפולה מצפיפות הדיור המקסימאלית המותרת על-פי תוכנית המתאר הארצית 35. "מדובר בעסקה בין התושבים לקבלן, שאינה מוכרת כפינוי-בינוי על ידי משרד השיכון. מעבר לזה, כבר היום הצפיפות במקום הזה היא הגבוהה ביותר ברמת אביב 16 - יחידות דיור לדונם, גבוהה אפילו מהצפיפות של מגדלי אביב בגימל, שם יש כ-13 יחידות דיור לדונם", אומרת שמש.

בדיון הפנימי, שהתקיים אחר כך, החליטה מועצת העיר להקפיא בשלב זה, את המשך קידום התוכנית המוצעת, ולשלוח את הצדדים להתדיינות כדי להגיע לפתרון מוסכם, בתוך 90 יום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה