ישראל ודרום קוריאה מקיימות שיחות לפתיחת קו טיסות

קו הטיסות אמור להיפתח בחודש ספטמבר

ישראל ודרום קוריאה פתחו הבוקר (רביעי) בנתב"ג בשיחות על הסכם חדש, שיאפשר הפעלתו של קו תעופה סדיר בין שתי המדינות. כך נודע "להארץ". על פי התוכנית תבצע קוריייאן אייר, שלוש טיסות קו סדירות לשבוע בקו סיאול - תל אביב. הטיסות יחלו בספטמבר השנה ויופעלו במטוסי קומבי מדגם בואינג 747-400 אשר יאפשרו הטסת נוסעים ומטען.

שיחות התעופה בין שתי המדינות נקבעו להתקיים במקור עוד בסוף מארס בישראל. השיחות תוכננו להמשך יומיים (ב-26-27/3), אך מינהל התעופה האזרחית של דרום קוריאה הודיע ברגע האחרון כי הוא נאלץ לדחות את המפגש שנקבע. הקוריאנים נימקו את הדחייה בחילופי השרים בממשלה והתמנותו הצפויה של בעל תפקיד חדש, שיהיה אחראי על הנושא.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

משרד התיירות הכריז על חידוש טיסות הנוסעים לישראל כבר ב-26 ליולי 2007. ההודעה פורסמה בתום פגישה בין שר התיירות לנשיא חברת התעופה הדרום קוריאנית, לי ג'ונג-הי, בסיאול. לפי ההודעה הרשמית "קוריאן אייר - חברת התעופה העשירית בגודלה בעולם, תחדש את טיסותיה לישראל ותפעיל שלוש טיסות שבועיות מסיאול לתל אביב, החל בחודש אפריל הקרוב 2008". משרד התיירות אף פרסם באותה תקופה הודעה כי "מכירת הכרטיסים בסיאול תחל בימים הקרובים". שלושה חודשים לאחר מכן, באוקטובר 2007, הביעו גורמי תעופה בישראל, אשר אחראים על ביצוע הטיסות, ספקות לגבי האפשרות החוקית של הפעלת הטיסות על ידי חברת התעופה הדרום קוריאנית, שכן הסכם התעופה בין שתי המדינות לא מתיר זאת.

הטיסות אומנם לא התחדשו באפריל, אך נקבע כי מנהלי רשויות התעופה של שתי המדינות ייפגשו בסוף מארס לשיחות על הסכם תעופה חדש, שיאפשר את פתיחת קו התעופה בהמשך. גם שיחות אלה התבטלו ועתה נקבע מועד חדש למפגש בין ראשי מינהלות התעופה האזרחיות של שתי המדינות.

דוברת משרד התיירות, שירה קוה, מסרה כי "שר התיירות היוצא יצחק אהרונוביץ' ומנכ"ל המשרד, שאול צמח, נפגשו לפני כחצי שנה עם נשיא חברת קוריאן אייר. בפגישה בישר נשיא החברה, על הפעלת קו טיסות מסיאול לתל אביב בשנת 2008. לאחרונה דווח למשרד על קשיים שיש לחברה בהקצאת מושבים בקו לישראל. יחד עם זאת, לפי הידוע למשרד התיירות, חברת קוריאן אייר, לא חזרה בה מכוונתה להפעיל קו סדיר קוריאה - ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"