קשיי ההתנתקות של נועם לניר

למה מתקשה נועם לניר לעבור לביתו החדש במושב בני ציון? ■ מי יגיע יחד עם מיכאיל גורבצ'וב למלון "ענבל" במסגרת אירועי כנס הנשיא? ■ איזה חלוקים מיוחדים הם יקבלו בבואם למלון? ■ מי הגיע אתמול לקבלת הפנים שערך מכון היצוא בשרתון תל אביב? ■ איזה מסר שלחה ציפי לבני בזמן אותו אירוע? ■ כמה יעלה ביתו החדש של אברמוביץ'? ■ למי צבעו רואי החשבון של דלויט ברייטמן אלמגור את הקירות?

גיא ליברמן
גיא ליברמן

מאת: גיא ליברמן, עירית רוזנבלום ואשר שכטר

איש העסקים נועם לניר, בעל השליטה בחברת ההשקעות ליוורמור (לשעבר אמפייר און ליין), יעבור בקיץ הקרוב לביתו החדש במושב בני ציון. אולם נכון לעכשיו, הוא מתקשה למכור את ביתו הנוכחי שבמושב רמות השבים. לניר רכש לפני כשנתיים וחצי חלקה חקלאית בשטח 12 דונם, שעליה הוא בונה את ביתו החדש, במושב היוקרתי בכ-4 מיליון דולר. ביתו במושב רמות השבים, השוכן על שטח של פחות מדונם, הוצע למכירה לפני כשנה במחיר של כמיליון וחצי דולר, אלא שעד כה לא הצליח לניר למכור אותו. לדברי מתווכים באזור, לניר אמנם הסכים באחרונה להוריד את תג המחיר, אך עדיין לא הצליח למצוא לו קונה. לניר בתגובה: "אין תגובה".

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

חלוק עם ראשי התיבות של גורבצ’וב

נשיא רוסיה לשעבר מיכאל גורבצ'וב אישר בימים אלה את הגעתו למלון "ענבל" בירושלים, במסגרת השתתפותו באירועי "כנס הנשיא" שייערכו בישראל ב-13 במאי. בימים אלה ממתינים במלון לאישור סופי של עוד כ-20 נשיאים וראשי מדינות שאמורים להתארח בו בזמן הכנס. בין האח"מים שאישרו את הגעתם עד כה: הנרי קיסינג'ר, עו"ד אלן דרשוויץ', שעמד בעבר בראש ההגנה של או.ג'יי סימפסון ויונתן פולרד וזוכי פרס הנובל סידני ברנר ואיוון שניידר.

לקראת הכנס הדפיס המלון מילון מיוחד, הכולל כ-100 מלים בסיסיות בצרפתית, רוסית, איטלקית וכמובן אנגלית, שיחולק לעובדי המלון כדי לשפר את התקשורת בינם לבין האורחים. בנוסף, לאח"מים שיזכו ללון בסוויטות, יחכה חלוק אמבטיה שעליו יהיו רקומות ראשי התיבות של שמם. נשאלת השאלה, אם אפשר לקחת הביתה את החלוק?

זמן לדיפלומטיה

שגרירי המדינות הזרות לא יישארו מקופחים בחגיגות ה-60 למדינה. אתמול ערך מכון היצוא במלון שרתון תל אביב קבלת פנים ל-200 אנשי הסגל הדיפלומטי השוהה בישראל. באו להשתתף בחגיגה: מ"מ ראש הממשלה ושרת החוץ ציפי לבני, יו"ר מכון היצוא הישראלי דוד ארצי, מנכ"ל מכון היצוא חיליק אסיה, נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין, יו"ר ארגון הגג של לשכות המסחר אמנון דותן.

עוד באו: אלי הורביץ, גד פרופר, יהודה זיסאפל, יוסי רוזן, עמי אראל, יוסי גל, אריה זיף וישראלה שטיר. לבני שלחה באמצעות השגרירים מסר לממשלותיהם כדי שיעזרו ליצירת שיתוף פעולה כלכלי במזרח התיכון. "שיתוף פעולה כלכלי במזרח התיכון יצור את האווירה ההכרחית לקידום תהליך השלום עם הפלשתינאים, אולם אינו תחליף למשא ומתן", הוסיפה.

אברמוביץ’ בונה ביוקר

המיליארדר היהודי-רוסי רומן אברמוביץ', בעלי מועדון הכדורגל צ'לסי והאיש השני בעושרו בבריטניה, מתכנן לבנות את הבית הפרטי היקר ביותר בבריטניה - כך דיווחה אתמול התקשורת הבריטית. עם השלמתו צפוי שוויו של הבית, שבאזור נייטסברידג' שבלונדון, להגיע ל-150 מיליון ליש"ט (כ-1.2 מיליארד שקל).

אברמוביץ', שהונו מוערך ב-11.7 מיליארד ליש"ט, הגיש בקשה למועצות השכונות קנסינגטון וצ'לסי לקבלת היתר לבניית הבית. הבית המתוכנן בן שמונת החדרים יתפרש על פני שני בתים סמוכים באזור ליאונדס סקוור שבנייטסברידג', שאותם רכש אברמוביץ' בספטמבר תמורת 1.8 מיליון ליש"ט. שני מתחמי המגורים מחולקים כיום לתשע דירות נפרדות, שאותן רכש אברמוביץ' בהדרגה מאז שנת 90' תמורת סכום מוערך של 20 מיליון ליש"ט.

בבית החדש יהיו אולם קולנוע פרטי, בריכת שחייה מקורה, סאונה וחדר בידור. הבית יהתנשא לשמונה קומות, ששלוש מהן תת-קרקעיות.

הבית השאפתני יצטרף לדירתו היוקרתית של אמברמוביץ' באזור באטרסי שבלונדון, לאחוזה שבמערב סאסקס, לבתי הקיט שלו בדרום צרפת, בטוסקנה ובמונטנגרו ולביתו במוסקווה. עם זאת, התקשורת הרוסית מעריכה כי תוכניות הבנייה של אברמוביץ' מרמזות שהמיליארדר הרוסי שוקל להפוך את לונדון למקום מושבו הקבוע.

העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" דיווח כי אברמוביץ' מתכוון לשמור על עיצובו החיצוני הייחודי של הבית, אך לשנות את עיצובו הפנים לסגנון ניאו-קלאסי ויקטוריאני ראוותני, שיתאים לעיצוב החיצוני. "העיצוב ככל הנראה יהיה מפואר. הוא מתכוון להיות מאוד מעורב, והטעם שלו לא צפוי להיות מינימליסטי", אמר מקור לעיתון הבריטי "מייל און סאנדיי". שווי הבית היקר ביותר בבריטניה, שנאמד עד כה ב-80 מיליון ליש"ט, נקבע במארס, כשקונה אנונימי רכש וילה ויקטוריאנית מפוארת במערב לונדון. השיא הקודם היה שייך לביתו הלונדוני של איל הפלדה ההודי לאקשמי מיטאל, ששילם עבור ביתו בלונדון 67 מיליון דולר.

דלויט ברייטמן אלמגור נרתמים

מי שהגיע שלשום למשרדי משרד רואי החשבון והייעוץ דלויט ברייטמן אלמגור, התפלא למצוא משרד סגור. ראשי הפירמה ו-1,000 העובדים שלה בסך הכל יצאו לפעילות של תרומה לקהילה בכל רחבי הארץ, מחיפה ועד אילת. בשעות הבוקר נחת בשדרות "מטח" של עשרות רואי חשבון, שמיהרו להפשיל שרוולים וניגשו במרץ למלאכת צביעת קירות בית הספר המקומי על שם יצחק רבין.

העובדים גם קיבלו על הדרך ברכה מהרב ישראל איפרגן ("הרנטגן"), שהגיע לשדרות כדי לברך את העובדים על היוזמה. אנשי הפירמה זכו גם לחוות באופן אישי משהו מחיי התושבים בשדרות כשאזעקת "צבע אדום" נשמעה בזמן מתקפת קסמים. במקביל לפעילות בשדרות, התפרשו שאר העובדים באתרי פעילות קהילתית במקומות אחרים בארץ.

עוברים

היזם ואיש ההיי-טק גדעון (גידי) ברק הצטרף לקרן ההון הסיכון הגלובלית בלו ראן (BRV) בתפקיד שותף עצמאי. ברק היה שותף להקמת 15 חברות טכנולוגיה שונות. עופר צמחי מונה ליו"ר פולישק תעשיות. כיום מכהן צמחי כשותף ויו"ר בדנבר גרופ. בנוסף, הוא מכהן כיו"ר ושותף של חברת אחזקות בתחומי התשתיות בדרום אמריקה. יאיר קפלן מונה לסמנכ"ל סחר ואשראי עסקי בחברת Cal. קפלן שימש עד באחרונה מנכ"ל כלל מימון קרדיט, יחידת האשראי לחברות עסקיות בקבוצת כלל ביטוח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?