חברת החשמל: 1,000 עובדים יילכו הביתה

כך נודע ל-TheMarker; עוד נודע כי החברה מתכננת את שינוי מבנה השכר של העובדים, תוך הגדלת התמריצים על חשבון שכר הבסיס; יו"ר הוועד: "כל הדברים ההזויים הללו נאמרים סתם - לא תהיה שום תוכנית עד שנדע מה יהיה עתידה של החברה"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חברת החשמל מתכננת את קיצוץ כוח האדם הגדול בתולדותיה: ל-TheMarker נודע כי הנהלת החברה מגבשת תוכנית נרחבת לפרישתם של עד 1,000 מעובדיה בתוך שנתיים. עוד נודע כי החברה מתכננת את שינוי מבנה השכר של העובדים, תוך הגדלת התמריצים על חשבון שכר הבסיס. מדובר בסעיפים הכלולים בתוכנית התייעלות שאותה נדרשה החברה להציג החודש, ואשר אושרה בסוף השבוע על ידי דירקטוריון החברה. בחברת החשמל הדגישו כי יישום התכנית לא יונהג בכפייה, אלא בכפוף לסיכום עם ועד העובדים.

תוכנית ההתייעלות מקיפה שינויים בשלושת מרכיבי העלות המרכזיים שעמם מתמודדת חברת החשמל: רכש דלקים, עלויות תפעול ככלל והוצאות שכר בפרט. התוכנית כוללת את ייעול וצמצום סל הדלקים של החברה, הפחתת הפעילות בתחנות כוח ישנות (בעלות שיעור נצילות נמוך) וכן הוצאת כמה מפעילויות החברה למיקור חוץ (הטיפול בצי הרכב, שירותי שמירה ותחזוקה).

התוכנית כוללת עוד את צמצום ההחזר הרטרואקטיווי בתשלומי החשמל, לו זוכים עובדים חדשים עם קבלת הקביעות (במסגרת הטבת החשמל חינם) - וכן מימוש של תוכנית הפרישה המוקדמת, שתכליתה הוצאת 300 עובדים קבועים לפרישה מוקדמת תמורת גיוס 220 עובדים ארעיים תחתיהם.

כפי שפורסם ב-TheMarker, כוללת התוכנית גם את הצעת החברה להקפיא את מספר עובדיה עד 2020 - על אף שכושר הייצור של החברה צפוי לגדול בתקופה זו בכ-60%. בתגובה להצעה זו, יש לציין, נקטו עובדי חברת החשמל עיצומים במוקד 103 של החברה.

כעת נודע כי בחברה לא מסתפקים בתוכנית הפרישה הנדונה - אלא מתכננים קיצוץ משמעותי יותר במצבת כוח האדם של החברה, אשר יונהג עד סוף 2010. בחברת החשמל מועסקים כ-13 אלף עובדים, מהם כ3,000 ארעיים. הוצאות השכר של החברה הסתכמו ב-2006 ב-1.55 מיליארד שקל, וברבעון השלישי של 2007 גדלו ב-5.6% לעומת התקופה המקבילה ב-2006 והסתכמו בכ-400 מיליון שקל. ההפרשות לפנסיונרים גדלו ברבעון האחרון פי 2.6, מ-18 מיליון שקל ל-65 מיליון שקל.

עוד נודע כי הנהלת חברת החשמל מינתה צוות לבחינת שינוי שכר העידוד הנהוג בחברה, לשם "הגברת המוטיווציה" בקרב עובדי החברה. מדובר בבחינת אפשרות להפחתת שכר הבסיס של העובדים לטובת הגדלת פרמיות ההצטיינות, כדי לעבור למודל שכר מבוסס תפוקות. המלצות הצוות יימסרו עד אפריל 2008.

יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, דוד (מיקו) צרפתי, אמר בתגובה: "אנו ערב רפורמה - וכל הדברים ההזויים הללו נאמרים סתם. לא תהיה שום תוכנית עד שנדע מה יהיה עתידה של החברה, ועד אז - איש לא יתייחס לתוכניות שכאלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?