שנה וחצי לאחר פסילת מיזוג החברות: רונית קן מאשרת לסונול ולדור-אלון יבוא משותף של דלק

כך נודע ל-TheMarker; החברות מחזיקות בנתח שוק של כ-40% ומייבאות כיום 30%-40% מהתזקיקים לשיווק

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

הממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, אישרה עקרונית לחברות הדלק סונול ודור-אלון יבוא משותף של תזקיקים לישראל - כך נודע ל-TheMarker. מדובר באישור לשיתוף פעולה כפול בין החברות: הן ברכש מרוכז של תזקיקים מהספקים הזרים הן בהובלתם לישראל.

לאישור שיתוף הפעולה בין סונול לדור-אלון יש במשמעות מיוחדת, שכן קן עצמה התנגדה נחרצות לבקשת המיזוג בין שתי החברות. בספטמבר 2005 חתמו חברת גרנית הכרמל שבשליטת משפחת בורוביץ', בעלת השליטה בסונול, וחברת דור-אלון, שבשליטת דודי ויסמן, על הסכם לפיו דור-אלון תרכוש את סונול תמורת 155 מיליון דולר. קן לא אישרה את המיזוג מחשש לפגיעה בתחרות במשק הדלק. ויסמן פנה לבית הדין להגבלים, שאישר את המיזוג בתנאים מגבילים. קן לא ויתרה, עירערה על האישור לבית המשפט העליון, וזה קיבל ביוני 2006 את הערעור ופסל את המיזוג סופית.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

אישור שיתוף הפעולה הוא שלב נוסף בתגובת חברות הדלק הקמעוניות לנוכח התהפוכות שעברו על הענף בשנה החולפת. עם הפיצול וההפרטה של בתי הזיקוק, הפך בית הזיקוק באשדוד לספק תזקיקים עבור קבוצת פז בלבד (והרשות הפלשתינית) - וכך נותר בית הזיקוק בחיפה, שבשליטת החברה לישראל, לספק התזקיקים המקומי הבלעדי.

ייקור מחירי הדלק הסיטוניים בבתי הזיקוק לפני כחצי שנה, לראשונה - מעבר למחירם הבינלאומי, גרר תגובות נסערות, בייחוד מקרב חברות הדלק הקמעוניות שנאלצו לספוג את הייקור תוך פגיעה במרווחי השיווק, משום שמחירי הדלק בתחנות נותרו בפיקוח. כפי שפורסם ב-TheMarker החליטו חברות הדלק הקמעוניות (למעט פז), על גיבוש מהלכי מאבק בנסיבות של הסרת הפיקוח על מחירי התזקיקים בשער בתי הזיקוק.

הודעת בתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד על הוזלה מסוימת במחירי הדלק לאחר חודש לא שינתה את הקו שבו החלו החברות לנקוט. כפי שפורסם ב-TheMarker החליטה דלק על שינוי אסטרטגי שבמהלכו תעבור עד סוף 2007 לייבא כ-70% מהדלק עבור פעילותה ולשמור על רף זה גם ב-2008. זאת, ברקע תוכניותיה להפוך את מסופי פי גלילות שרכשה ל"בית זיקוק שלישי" אשר יתחרה בעיקר בבית הזיקוק בחיפה (בז"ן) באמצעות ניפוק תזקיקים מיובאים לחברות הקמעוניות, תוך פיתוח מערך יבוא דלק בשיתוף חברת סחר בינלאומית. בסוף 2007 צפויים להסתיים כל חוזי חכירת מתקני אחסון הדלק במסופי פי גלילות - ואז יעמדו לרשות דלק מתקני אחסון מספיקים לכמויות הייבוא הגדלות.

עוד יש לציין כי כדאיות היבוא רק תגבר בעתיד עם החלת הרפורמה הצפויה באגרות הרציף, אשר תפחית באופן משמעותי את המיסוי המוטל על יבוא הדלק דרך הנמלים.

בתגובה נמסר מהרשות להגבלים עסקיים: "המדובר בשלב זה באישור לניהול משא ומתן בלבד לייבוא תזקיקים מחו"ל, תחת מגבלות שונות שנועדו לוודא כי אינו מנוגד לחוק ההגבלים העסקיים. לכשיגיעו הצדדים לכדי הסכם קונקרטי, יובא העניין לבחינת הרשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?