בכל מוסד ציבורי ניתן למצוא ליקויי בטיחות - הבעיה מתחילה כבר בבתי הספר לאדריכלות

התופעה של ליקויי תכנון במבנים חדשים נפוצה, אף שאיכות הבנייה משתבחת - הסיבה היא התרבות התקנים והדרישות של המוסדות השונים; חברות בנייה גדולות, המודעות לידע החסר של האדריכלים, נוהגות לצמצם את ליקויי התכנון בעזרת מומחים

גילה קולקה
גילה קולקה

ענף הבנייה מזין בשנים האחרונות תחום משגשג במיוחד: שוק התביעות על ליקויי תכנון ובנייה. קובי ברבן, אדריכל העוסק בביקורת של ליקויי תכנון ובנייה, בחברת הדס ביקורת מבנים, מעריך כי שוק התביעות מגלגל מיליוני דולרים.

בשלב התביעה מתרחב מעגל המעורבים לעורכי הדין ולסוללות מומחים בהם מצטיידים הצדדים ולעתים גם לבית המשפט. "מכאן הדרך לגלגול מיליונים קצרה מאוד", אומר ברבן המציין כי רוב המשפטים מסתיימים בפסק דין המחייב את הנתבעים בסכומי כסף גדולים.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

שוק משני לשוק התביעות על ידי דיירים הוא של הנפגעים הלכה למעשה משימוש במתקנים שנבנו שלא כנדרש. ברבן מספר על מקרים כמו נפילה ממדרגות ומעידה במדרכות לא תקניות, המסתיימים בנכות ומביאים לתביעות בסכומים נכבדים.

פגיעות נפוצות נגרמות גם משימוש בזגוגית שאינה מחוסמת-בטיחותית, כמו זו שהסתיימה במוות של ילד בהרצליה שרץ לתוך דלת זכוכית. ברבן היה מעורב לאחרונה במשפט נגד מלון שנתבע על ידי אורחת שהחליקה באמבטיה. בית המלון נדרש לפצות את האורחת, שנהפכה לנכה בעקבות האירוע, במאות אלפי שקלים בשל תכנון לקוי של האמבטיה על ידי האדריכל.

המהנדס ד"ר אברהם בן עזרא, מחברת בן עזרא מתכננים ויועצים, המרצה בנושא תחיקת הבנייה במכללת ספיר שבנגב, טוען שקיימת בעיה בלימוד לא מעמיק דיו של החוקים והתקנות ובחוסר המודעות לחשיבות הנושא בקרב סטודנטים לאדריכלות. לכן, הוא טוען, כמעט כל בניין הנבנה בארץ סובל מליקויי תכנון. "כמו לפני 10 שנים, גם כיום יש הרבה מאוד ליקויי תכנון, כמעט בכל פרויקט, כולל במבני ציבור ובמבנים פרטיים".

האדריכלים אכן נתבעים, אומר ברבן, "על ימין ועל שמאל". גם הוא תולה את הסיבה לריבוי התביעות בלימוד בלתי מספק של החוקים, התקנים והתקנות באקדמיה. כמי ששימש בעבר סגן יו"ר אגודת האדריכלים בלשכת האדריכלים והמהנדסים, הוא נוכח לדבריו במצוקה אמיתית בקרב האדריכלים בעקבות ריבוי התביעות בנושא.

חברות בנייה גדולות, המודעות לידע החסר של האדריכלים, נוהגות לפעול לצמצום היקף ליקויי התכנון בעזרת מומחים, שתפקידם לערוך בקרת תכנון לתוכניות שמכינים האדריכלים.

בן עזרא אומר כי התופעה של ליקויי תכנון במבנים חדשים נפוצה, אף שאיכות הבנייה משתבחת כל הזמן. ההסבר לכך, לדבריו, הוא התפתחות בתחום המתבטאת ביותר תקנים, יותר דרישות של משרד הפנים ופיקוד העורף ויותר דרישות מצד המשרד לאיכות הסביבה וחברת החשמל. "כיאה למדינה מודרנית", הוא אומר, "הפער בין המצוי לרצוי נשאר".

היקף תופעת ליקויי הבנייה במבני ציבור היא עצומה. בן עזרא מעריך כי כמעט בכל מוסד ציבורי ניתן לזהות ליקויי בטיחות לא חוקיים. אפילו בהיכלי המשפט המהודרים שנבנו בשנים האחרונות נמצאו ליקויים דוגמת מדרגות ומעקים שתוכננו בניגוד לתקנות.

סכנה מיוחדת אורבת מצד חיפויי אבן וציפויי טיח, שהותקנו שלא כראוי על הקירות החיצוניים של המבנים. הליקוי מסוכן בעיקר במבנים גבוהים, אומר בן עזרא; כשאבן נושרת מגובה של כמה קומות, פגיעתה עלולה להיות קשה ביותר.

בעיה אחרת היא במבנים גבוהים שנבנו בשיטה הטרומית. לעתים קרובות התפרים שבין הקירות המוצמדים זה לזה לא אטומים מספיק, ומים חודרים דרכם לבניין. נזקים עלולים להיגרם גם כתוצאה מרטיבות נסתרת במרתפים המתגלית לפעמים רק לאחר שנים.

התעלמות גורפת מהחוק במבני ציבור בולטת במיוחד בחניונים. "כמעט כל החניונים לא חוקיים מבחינת הגובה והסיבובים החדים מדי, שאינם מתאימים לדרישות של משרד התחבורה", אומר בן עזרא. כך, לשם חיסכון כספי או מאי ידיעת החוק, מתכננים מתאימים את החניונים לכלי רכב בגובה של עד 1.90 מטרים בלבד, בעוד שעל פי התקנות הגובה צריך להיות 2.40 מטרים.

בחלק מהחניונים מרחיקים לכת ומצמצמים את הגובה עוד יותר עקב התקנת אביזרים כמו מנורות וספרינקלרים (מתזי מים אוטומטיים לכיבוי אש) בתקרות החניון.

ליקויים אחרים קשורים לאופן השימוש במבנים. לעתים קרובות לא מושקעת תשומת לב להתאמה לשימוש של נכים, ולא נלקחים בחשבון כראוי נושאי בטיחות שונים, כולל תכנון יציאות חירום ראויות. בבתים פרטיים נפוצים ליקויי תכנון בחדרי השירות שנבנים בניגוד לתקן וליקויי אוורור, כמו גם מעקים וחלונות מסוכנים.

בן עזרא מוצא יותר ליקויים בבנייה הפרטית בשל הנטייה של האדריכלים להיענות לבקשות של הלקוחות לתכנן פרטים לא בטיחותיים, כדוגמת חלון ודלת המוקמים בצמידות ובעת הפתיחה שלהם עלולים להינזק וגם לפגוע במשתמשים, חלון עם סף נמוך מדי, מה שגורם לסכנת נפילה, אלמנטים מזכוכית הקבועה בחלקו התחתון של החלון שמסוכנים לגישה בעת הניקוי ומדרגות בגיאומטריה משתנה שאינן ישרות והשימוש בהן מסורבל.

לדברי בן עזרא, טיפול ותחזוקה נכונים במבנים מונעים בלאי ומאפשרים שימוש ארוך שנים. גם במבנים בהם מתגלים כשלים, הוא אומר, ניתן לשקם את הנזק.

כיום, יותר מבעבר, אומר בן עזרא, קיימים האמצעים הטכניים לטיפול בליקויים המתגלים במבנים לאחר בנייתם. אלא שלדבריו לא תמיד האחראים לליקויים ממהרים לתקן אותם, ולעתים לבעלי דירות לא נותר אלא לפנות לערכאות משפטיות. על בעלי הבתים להתעקש שהליקויים יטופלו, הוא אומר, שהרי האכיפה הפרטית היא כלב השמירה של איכות הבנייה בארץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"