בשעה טובה: נחתם הסכם הזיכיון בין המדינה ל-MTS להקמת הרכבת הקלה בתל-אביב

העבודות יחלו ב-2008 וימשכו כ-5 שנים; המדינה תעביר עוד השנה 130 מיליון שקל לתכנון המוקדם

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חצי שנה לאחר הודעת הזכייה - נחתם היום הסכם הזיכיון בין מדינת ישראל לבין זכיינית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, קבוצת MTS. מעמד החתימה התאפשר לאחר שוועדת הכספים בכנסת אישרה בישיבתה הבוקר את התחייבותה הכספית של המדינה לפרויקט התשתית המורכב והיקר בתולדותיה. זליכה: "פרויקט הקו האדום של הרכבת הקלה הינו היהלום שבכתר מבין פרויקטי התשתית המבוצעים בשיתוף הסקטור הפרטי".

ב

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

הקו האדום מחבר בין פתח תקווה לבת ים דרך תל אביב, ואורכו כ-22 ק"מ. הקו יכלול 10 תחנות תת קרקעיות ו-21 תחנות עיליות. הקו ייצא מהתחנה המרכזית בפתח תקווה, יעבור דרך בני ברק, רמת גן, תל אביב ויגיע עד בת ים.

הקו האדום ייבנה במודל משולב, כאשר מפתח תקווה ועד בני ברק יהיה זה קו רכבת עילי, ומבני ברק ועד למרכז תל-אביב (לאורך 11 ק"מ), יעבור הקו במנהרה תת קרקעית. לפי הערכות ישמש הקו 100-120 מיליון נוסעים בשנה. בשנה הקרובה יושלמו התכנון המפורט והסגירה הפיננסית של הפרויקט, ולפי לוח הזמנים, צפויות העבודות להתחיל ב-2008 ולהמשך כ-5 שנים.

ההסכם עליו חתמו החשב הכללי באוצר, הד"ר ירון זליכה ויוחנן אור, מנכ"ל MTS, כולל את פירוט העקרונות לתכנון, לבנייה ולהפעלת הפרויקט, לרבות לוחות זמנים לביצוע והעלויות בהם ישאו הזכיין והמדינה.

בין היתר, נקבע כי הקמת הפרויקט תארך עד 6 שנים (כלומר, יסתיימו ברבעון הראשון של שנת 2013), וכי התכנון המוקדם יחל במקביל לסגירה הפיננסית. המדינה התחייבה להעביר סכום של 130 מיליון שקל לצורך התכנון המוקדם שיאפשר העסקת 300 מתכננים במשך שנה. עלות התכנון המוקדם מוערכת ב-200 מיליון שקל.

בתוך כך, נפתרה המחלוקת בין משרדי האוצר והתחבורה באשר לזהות יו"ר הרשות הממונה על ביצוע הפרויקט. לפי ההסדר המוסכם, בראש הרשות יעמוד מנכ"ל משרד התחבורה גדעון סיטרמן, כאשר את הפיקוח על ביצוע ההתחייבות הפיננסיות ירכז עמי לנדאו, סגן בכיר לחשב הכללי.

שר התחבורה, שאול מופז, ברך על החתימה המסדירה את הנתיב בו יצעד פרויקט הקו האדום, והדגיש כי "הרכבת הקלה בתל אביב צפויה לשנות את פני המטרופולין כולו ותשתלב כחלק מחזון התחבורה של מדינת ישראל, האמור לבשר על איכות, שירות יעיל וטכנולוגיה מתקדמת לכלל האזרחים". עו"ד בני וקנין, יו"ר נ.ת.ע, ציין כי צפויה תקופה ארוכה נוספת של עבודת תכנון והקמה המצריכים נחישות גדולה מצידם של כל המעורבים בפרויקט מטעם הזכיין ומטעם המדינה.

מנכ"ל MTS, יוחנן אור, אמר כי כעת תפנה הקבוצה לגיוס המימון הדרוש להקמה ולהשלמת הסגירה הפיננסית של הפרויקט: "למרות הקשיים והמכשולים שהיו בדרך, הגענו בשעה טובה למעמד חתימת ההסכם עם המדינה שהוא רגע היסטורי לכולם".

ארז מלצר, מנכ"ל אפריקה ישראל ויו"ר מועצת המנהלים של MTS, מסר כי "העובדה כי בתוך חמש שנים יוכל כל אזרח לנסוע מפתח תקווה למרכז תל אביב בתוך כמה דקות תביא לשינוי מהפכני במשק הישראלי. לא עוד בזבוזים מיותרים על פקקי תנועה וזמן שהולך לאיבוד ולא עוד הוצאות מיותרות למשק. מעתה תהפוך ישראל להיות ככל העמים עם תשתית תחבורתית מן הטובות שבתבל". מלצר קרא לממשלת ישראל להאיץ את תהליכי היישום של פרויקטי תשתית גדולים, כמו זה של הרכבת הקלה, שיהיו מבוססים על שיתוף פעולה בין יזמים מן הסקטור הפרטי לממשלה. "ישראל תוכל בנקל לפתור את חלק מבעיותיה ויותר מכך להפוך למודל ודוגמא לשיתוף פעולה שכזה לעולם הנאור כולו", הוסיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?