אפריקה-ישראל משתלטת על שוק הדירות החדשות עם שבעה פרויקטים ברמת גן

"המחירים הגבוהים בתל אביב ומיעוט עתודות הקרקע ברמת גן יביאו לעליית מחירי הנדל"ן בעיר"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

בימים אלה משווקים בו-זמנית שלושה פרויקטים של אפריקה-ישראל ברמת גן: סביון טאואר ומגדל התמר בשדרות התמרים וסביון פלטינום ברחוב נתן. מדובר בצעד לא מקובל בשוק הנדל"ן בישראל - שארבעת הפרויקטים העתידיים של החברה נמצאים ברמת גן - מעיד על החלטה אסטרטגית של אפריקה ישראל לתקוע יתד עמוק במיוחד ברמת גן.

גורם מאיץ נוסף שמובא בחשבון על ידי החברה הוא העירייה. "הרשות המקומית מאוד תומכת בנו", מספר קרן. בכך בא לידי ביטוי חזונו של ראש העירייה, צבי בר, שיוקמו בעיר רבי קומות ומגדלים, באמצעות תכנון מואץ.

כך, למשל, לא בטוח שפרויקט סביון פלטינום שמוקם במתחם של שלושה דונם, ברחוב נתן הקטן, היה מקבל את ברכת הדרך ברשויות מקומיות אחרות. המגדל יכלול 80 דירות ב-20 קומות, פי 5-4 מהבתים הסמוכים אליו וגם נראה כמי שיעמיס מאוד על הרחוב החד-סטרי. בפועל, מספרים בחברה, בוצעו במקום סקרי תנועה, והתגלה שהרחוב יכול לעמוד בתוספת הזו.

סביון פלטינום ושני המגדלים האחרים, מגדל התמר, הכולל 44 יחידות דיור ב-15 קומות, וסביון טאואר עם 101 דירות ב-34 קומות, לא אמורים להתחרות האחד בשני. במגדל תמר, העממי שבין השלושה, דירת 4 חדרים ממוצעת עולה 270 אלף דולר; בסביון טאואר דירה מקבילה עולה 310 אלף דולר, ואילו בסביון פלטינום, היוקרתי מבין השלושה, דירה כזו עולה 405 אלף דולר. בצורה כזו, מסבירים בחברה, דואגים שכל מגדל ייועד לאוכלוסייה אחרת.

לאפריקה ישראל יש עוד פרויקטים המיועדים לרמת גן. במתחם רמת מרפא ברחוב התקווה נרכשה קרקע למגדל בן 34 קומות עם 104 יחידות דיור; ברחוב החולה רכשה החברה קרקע שבה היא מתכננת להקים שלושה מגדלים של 20 קומות ו-240 יחידות דיור, אולם יש צורך לבצע במתחם הזה פינויי דיירים; כמו כן, ברמת השיקמה וברמת עמידר אפריקה ישראל מתכננת לערוך תוכנית פינוי-בינוי.

האם רמת גן אכן תהיה הלהיט הבא? מספר הפרויקטים של אפריקה ישראל לא מותיר מקום לספקות מה התשובה של לב לבייב בעניין. אולי למשקיעים קטנים יותר כדאי לקחת את אסטרטגיית הבנייה של החברה לתשומת לבם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון