יו"ר חברת החשמל שלמה רוטמן הוזמן לשימוע ברשות החברות הממשלתיות

רוטמן תוקף את רשות החברות הממשלתיות בחריפות וטוען כי הדליפה מידע וזייפה מסמכים; יו"ר חברת החשמל הגיש תלונה במשטרה נגד הרשות החברות הממשלתיות בטענה לזיוף מסמכים

שרון קדמי
שרון קדמי

יו"ר חברת החשמל הוזמן בשבוע שעבר לשימוע ברשות החברות הממשלתיות על רקע הפרשיות השונות שנקשרו בשמו בתקופה האחרונה. מערכת היחסים בין רוטמן לכמה מחברי הדירקטוריון ובאחרונה גם בינו לנציג רשות החברות הממשלתיות בדירקטוריון עלו על שרטון בעקבות הטחת האשמות. זאת, כאשר כל אחד מהצדדים מטיח בשני אישומים קשים ומכתבים מוחלפים בין עורכי דינם.

במרכז המחלוקת בין רוטמן לרשות החברות עומדת פרשת בית ההשקעות אדמונד דה רוטשילד. לטענת רשות החברות, היה רוטמן חבר בדיקרטוריון החברה, מבלי שדיווח על כך לרשות החברות. רוטמן מצדו טוען, כי הדברים משוללי כל יסוד.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

בנוסף, הואשם רוטמן בשבועות האחרונים בכמה פרשיות אחרות. נטען כי לא הגיש לחברת החשמל הצהרת הון במועד, ובנוסף, התברר כי הוא מכהן כדירקטור בבית ההשקעות מנורה-גאון במקביל לתפקידו. לא ברור האם כיהן כדירקטור גם בבית ההשקעות אדמונד דה רוטשילד מבלי שדיווח על כך.

רשות החברות טענה, כי ידוע לה שהוא מכהן בתפקיד, אך רוטמן הציג מסמכים הדוחים טענה זו ואף שלח מכתבים לרשות החברות בדרישה שיחזרו בהם מהאשמה זו. בנוסף, נטען נגדו, כי ניסה להשפיע על מסקנות ועדת בדיקה שמינתה החברה בנוגע לדו"ח של חברת מקינזי והקשר שלה לפרשת החשד להטרדה מינית מצד בכיר בחברת החשמל.

פרשייה נוספת שנחשפה באחרונה, מתייחסת לכך שרוטמן עבד כמרצה בשכר במכללה למינהל מבלי שדיווח לרשות החברות הממשלתיות. רוטמן שיגר גם מכתבי אזהרה לחברי הדירקטוריון. עו"ד זאב שרף שלח אתמול בשמו של רוטמן מכתב נוקב לחברי דירקטוריון חברת החשמל, שבו נטען כי ההחלטה לשלול את סמכויותיו בכל הנושאים בהם נחשד בניגוד עניינים לכאורה, היא בלתי חוקית, וכי אם החלטה זו לא תבוטל בתוך שבוע, תוך פרסום בכלי התקשורת, הוא יראה בהם אחראים באופן אישי לפגיעה בשמו הטוב וישקול הגשת תביעות אישיות נגדם.

בנוסף, שלח רוטמן מכתב לנציג רשות החברות הממשלתיות בדירקטוריון, שבו הוא טוען כי פגע בשמו הטוב מאחר שהציג מצג שווא בפני הדירקטוריון באשר לחברתו של רוטמן בדירקטוריון אדמונד דה רוטשילד. 12 מבין 14 הדירקטורים השיבו לרוטמן על מכתבו, וציינו כי אין להם כל כוונה לחזור בהם מההחלטה שהתקבלה, לטענתם, על פי חוק.

זה זמן נעשה ניסיון לגבש רוב להדחתו של רוטמן מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון לאחר שמערכת היחסים בינו לבין כמה מהדירקטורים התדרדרה. על פי הערכות, רוטמן הבין כי ימיו בתפקיד ספורים, ופתח במערכה על שמו הטוב, שנפגע לאחרונה מדי יום בחשד לפרשייה חדשה.

בתגובה לזימונו של רוטמן, שלח עו"ד שרף מכתב נוקב לרשות החברות הממשלתיות, שבו התריע בפני הרשות על צעדים אותם ינקוט אם הרשות לא תחזור בה מהאשמותיה בעניין פרשת אדמונד דה רוטשילד. הוא דרש גם את "הסגרת" הגורם שהדליף לטענתו את ההאשמות הללו, ובכלל זה להיבדק בדיקת פוליגרף שתאשש את טענותיו של רוטמן.

עו"ד שרף כותב עוד, כי "בעת האחרונה חברו כנגד מרשי שורה של אינטרסנטים הפועלים מתוך מניעים זרים, אשר כל קשר בינם לבין טובתה של חברת חשמל אינו קיים. אותם אינטרסנטים מונעים ממרשי לנצל את מלוא יכולתו וכישוריו על מנת לתרום לקידום ענייניה של החברה. מצופה מכם, איפוא, לסייע למרשי בהדיפתם של כל מבקשי רעתו, תחת אשר להצטרף אליהם, תוך גרימת נזקים אדירים לחברת החשמל ככלל, ולמרשי בפרט".

מרשות החברות הממשלתיות נמסר בתגובה, כי "הנושא נמצא בטיפול מול יו"ר חברת החשמל, שלמה רוטמן, ומעבר לכך אין לרשות מה להוסיף".

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"