לא הכל ורוד בהרצליה הילס: הדיירים מנהלים קרב על החניון

קבוצת דיירים טוענת כי ההחלטה להסב חלק מהחניות בפרויקט לחניה ציבורית בתשלום אינה חוקית, משום שלא התקבלה הסכמה של שני־שלישים מבעלי הדירות

הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרצליה הילס. 602 דירות - וכר פורה לסכסוכי דייריםצילום: אייל טואג
הדר חורש

קבוצת דיירים בפרויקט היוקרה הרצליה הילס שבדרום הרצליה פתחה במאבק משפטי בניסיון לבטל את השכרת החניון המשותף שבבעלות הדיירים לחברה המפעילה את החניה של הפרויקט – שהסבה אותו לחניה ציבורית בתשלום.

הדיירים טוענים שההחלטה על השכרת החניון, שהתקבלה על ידי נציגות הדיירים ובהצבעת דיירים חלקית שבה השתתפו רק מחצית מבעלי הדירות - אינה חוקית, ופוגעת באיכות חייהם. התביעה הוגשה ללשכת המפקח על רישום המקרקעין בנתניה, באמצעות עו"ד שי עובד.

הרצליה הילס. 15 דיירים דורשים לבטל את ההתקשרות להשכרת החניוןצילום: אייל טואג

הרצליה הילס הוא פרויקט מגורי יוקרה בן 602 דירות שהוקם ברחוב אריק איינשטיין, סמוך למחלף הסירה. יזמת הפרויקט, חברת אזורים, ביקשה ליצור מודל חדשני של קהילה במתחם מגורים גדול, המספק לה באופן בלעדי שירותים שלרוב אינם ניתנים בבניינים משותפים - בהם מועדון ספורט (קאנטרי קלאב) וחניון תת־קרקעי בבעלות הדיירים, בנוסף למקומות החניה הפרטיים.

ואולם המספר הרב של בעלי הדירות והרכוש המשותף המורכב היו כר פורה למחלוקות וסכסוכים בין הדיירים. רבים מרוכשי הדירות במקום הם משקיעים ותושבים זרים המשכירים את הדירות. עם בעלי הדירות נמנית הקרן הציבורית מגוריט, המתמחה ברכישת דירות והשכרתן.

סכסוכי השכנים במתחם כוללים, בין היתר, טענות על תפקוד חברת הניהול ומעורבותה בבחירות לנציגות המשותפת, ערעור על בחירות הנציגות ומאבק על זכותם של השוכרים - המהווים כמחצית הדיירים בהרצליה הילס - לקבל קול וייצוג בנציגות הבית.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הכניסה לחניון בהרצליה הילס. שטח החניון הוא 1,500 מ"ר, ובו 58 מקומות חניהצילום: אייל טואג

אחד הצעדים מעוררי המחלוקת היה החלטת נציגות הדיירים להעמיד להשכרה חיצונית את החניה התת־קרקעית במועדון הספורט המשמש את הדיירים, בנימוק שממילא היא אינה נדרשת למרבית הדיירים וההכנסות מהשכרת החניון יסייעו למימון התחזוקה היקרה של השטחים המשותפים בפרויקט. עלות התחזוקה של הפרויקט היא כ-10 מיליון שקל בשנה, והעלות החודשית הממוצעת לדייר היא כ-1,400 שקל בחודש – מחיר הנחשב לצנוע בהשוואה לפרויקטים יוקרתיים חדשים.

ביולי 2020 התקבלה החלטה בנציגות הפרויקט, לאחר הצבעת הרוב באסיפה שבה השתתפו רק 277 דיירים - שלפיה החניון יושכר תמורת דמי השכירות שיקבל הוועד של כ-200 אלף שקל לשנה. שטח החניון 1,500 מ"ר, ובו 58 מקומות חניה.

הדיירים: החוזה נחתם בניגוד לחוק

בעתירה למפקח על המקרקעין דורשים 15 מהדיירים לבטל את ההתקשרות להשכרת החניון לחברת החניונים יאיר השחר, בנימוק שהחוזה נחתם בחוסר סמכות ובניגוד לחוק. לטענתם, נציגות הבית היתה חייבת לקבל הסכמה בכתב של שני־שלישים מהדיירים - מה שלא קרה - ונציגות הדיירים אינה מוסמכת להשכיר את החניון ללא הסכמה כזו. הדיירים מבקשים גם כי המפקח יורה לנציגות הבית לאפשר להם לעיין ולהעתיק את כל החומרים הנוגעים לניהול הבית.

מתחים בין שוכרי הדירות בפרויקטי יוקרה ובעלי הדירות המתגוררים בנכסים הם תופעה נפוצה במתחמים שונים - בהם מידטאון וגינדי בתל אביב, שמתגלעות בהם מחלוקות על אופן השימוש במתקנים המשותפים - כמו הבאת אורחים לבריכה ומסיבות שמקיימות בדירות.

בדיון שהתקיים בלשכת המפקחת על המקרקעין נדחתה בקשת העותרים לקבל צו מניעה נגד הבחירות לנציגות שהתקיימו השבוע. הדיון בנושא מחלוקת החניות בעתירה נקבע לנובמבר.

לא התקבלה תגובה מנציגות הדיירים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker