100 מיליון שקל לדונם: זה המחיר שישלמו היזמים על קרקעות בצפון תל אביב

בתום הליך התמחרות בין 6 קבוצות זכתה קבוצת רמי שבירו ואיתי גינדי במגרש בגודל 4.7 דונם בשטחי הגוש הגדול בצפון תל-אביב ■ בקרקע קיימת זכות לבניית כ-120 דירות וזכויות לשטחים מסחרים

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אזור הגוש הגדול בתל אביבצילום: דודו בכר
גילי מלניצקי

בתום הליך התמחרות שנערך אמש (ה') בין 6 קבוצות זכתה קבוצת רמי שבירו ואיתי גינדי במגרש בגודל 4.7 דונם בשטחי הגוש הגדול בצפון תל-אביב, בחלק המערבי של רחוב אינשטיין בקרבת שטחי שדה התעופה לשעבר שדה דב. הזוכים ישלמו 469 מיליון שקל כולל מע"מ עבור הקרקע - בה כיום קיימת זכות לבניית כ-120 דירות וזכויות לשטחים מסחרים המסתכמים בסך הכל בכ-12.5 אלף מ"ר. 

לפי מצב הזכויות כיום, מחיר הקרקע בלבד שיגולם בכל דירה בפרויקט מגיע ליותר מ-3.2 מיליון שקל לדירה, שווי גבוה המיוחד, מבלי לקחת בחשבון את עלויות הבנייה הצפויות והרווח היזמי. עם זאת, ההערכה עליה התבססו המתחרים במכרז היא כי יהיה ניתן להשביח את הזכויות על הקרקע ולהגדיל את מספר הדירות המשווקות באופן ניכר. 

הליך ההתמחרות נוהל על ידי כונס הנכסים ד"ר שלמה נס, ממשרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, גרוס ושות', שמונה לבצע את המכירה עבור בעלי הזכויות הרבים בקרקע, שמונים למעלה מ-250 בעלי זכויות מבלי רישומים סדורים על כל החלקות במגרש.

המחיר ההתחלתי בהתמחרות היה 333.4 מיליון שקל (כולל מע"מ), ולהתמחרות הגיעו גם קבוצת שפיר הנדסה, שותפות של עץ השקד ונווה שוסטר, שותפות של סלע בינוי וקבוצת בראל ונתנאל גרופ. לדברי ד"ר נס, "הצלחנו להביא לבעלי הזכויות בנכס מחיר יוצא דופן - מחיר הגבוה בכ-64% מהערכת השמאות". בשבוע הבא תוגש לבית המשפט בקשה לאישור מכר, אחרי שקבוצת גינדי ושבירו יעמידו ערבות משלימה לסכום הזכייה.

תוצאות המכרז ומחירי הקרקע הגבוהים יכולים לאותת על מחירי הקרקע הצפויים במגרשים שייצאו לשיווק בחודשים הקרובים, על ידי רשות מקרקעי ישראל - במסגרת התוכניות לרובע העירוני החדש בשטחי שדה דב שהתפנה וצפונה ממנו. מכרז ראשון יצא לשיווק עם זכויות לבניית כ-2,000 דירות לצד שטחי מסחר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker