הגל השני של הנחות בארנונה לעסקים קטנים: רזה יותר - ולטווח ארוך

אריה דרעי חתם על תקנות ההנחה בארנונה לעסקים עד יוני 2021 ■ הרשויות המקומיות יפוצו בהתאמה בגין אובדן הכנסות בסכום של 1.3 מיליארד שקל

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הפנים, אריה דרעי
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

רגע לפני סגר נוסף שיפגע בבתי העסק והמסחר הקטנים, חתם היום (ג') שר הפנים אריה דרעי על תקנות ההנחה בארנונה לעסקים עד יוני 2021. על פי התקנות, תוענק הנחה בשיעור של 95% מסך החיוב של עסקים שמחזורם עד 200 מיליון שקל - ושחלה בהם ירידה של 60% ויותר במחזור העסקות ביחס לאותה תקופה אשתקד, בהנחה שמדובר בעסק שכבר עבד ב-2019.

כמו כן, תוענק הנחה בהיקף של 95% לעסקים שמחזורם נע בין 200 מיליון שקל ל- 400 מיליון שקל – ושההכנסות שלהם נפגעו בהיקף של למעלה מ-80%. ההנחה תינתן החל ביוני 2020 והזכאות לה תיבחן מדי חודשיים. הבקשה לקבלת ההנחה תוגש לסוכנות לעסקים קטנים ובינויים במשרד הכלכלה.

הרשויות המקומיות יפוצו בהתאמה בגין אובדן הכנסות בסכום של 1.3 מיליארד שקל, לעומת פטור מארנונה לשלושה חודשים ופיצוי של 2.7 מיליארד שקל בגל הראשון.

עסק סגור במשבר הקורונהצילום: עופר וקנין

מטרת המתווה הנוכחי היא לתת מענה לבתי עסק לפרק זמן ארוך יותר, אבל מנעד העסקים שיהנו מהפיצויים לעומת הגל הראשון הוא צר יותר. המהלך יבוצע על ידי משרדי הפנים והאוצר, בשיתוף רשות המסים, הסוכנות לעסקים קטנים, מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות.

דרעי אמר כי "אנחנו ממשיכים להיות קשובים למצוקתם הכלכלית של בעלי העסקים בישראל שנפגעו במשבר הקורונה, ולעשות ככל הניתן כדי להקל עליהם ולמנוע את קריסתם. ההנחה הנוספת בתשלום הארנונה לעסקים למשך שנה, עד יוני 2021, תסייע להם ולו במעט לעבור את המשבר הקשה. כל זאת לצד הבטחת הרציפות במתן השירותים החיוניים שניתנים לתושבים על ידי הרשויות המקומיות בשעת חירום זו. אני רוצה להודות לשר האוצר, ישראל כ"ץ, שיחד הובלנו את המהלך כדי לסייע לעסקים שנפגעו קשה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker